Hayret Türkiye

Çağımızın Hastalığı İçin Tüketin!

Çağımızın hastalığının sırrı meğer ondaymış! Günlük bir avuç ay çekirdeği bakın nelere iyi geliyormuş… Çağımızın en yaygın hastalıklarından birine iyi geliyor.

Çağımızın Hastalığı İçin Tüketin!
31 Aralık 2017 - 5:40 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.


Çağımızın hastalığının sırrı meğer ondaymış! Günlük bir avuç ay çekirdeği bakın nelere iyi geliyormuş… Çağımızın en yaygın hastalıklarından birine iyi geliyor. Eğer bu sorunlardan muzdarip iseniz mutlaka ay çekirdeği tüketmelisiniz.

Ay çekirdeği, yüksek protein barındıran besleyici bir atıştırmalık olmasıyla beraber, pek çok önemli vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengin bir besindir.

Bu besinin Stres, anksiyete, depresyon ve unutkanlık gibi bir çok hastalığa faydalı olduğu belirtiliyor. Bir avuç çekirdek yenilmesi, günlük ihtiyacımız olan besini almada önemli rol oynuyor.

Ay çekirdeği B1, B5, E ve folik asit barındırıyor. Bununla birlikte önemli minerallerden olan bakır, magnezyum, selenyum ve fosfor bakımından da sağlıklı bir besindir.

Sadece çeyrek fincan çekirdek, günlük ihtiyacınızın yarısından daha fazlasını karşılıyor. Ay çekirdeğinde olan yağ da, iyi kolesterolü yükseltebilen, kalp ve kardiyovasküler sistemini koruyan kalp dostu yağlardır.

Ay çekirdeği, özellikle E vitamininden dolayı güçlü bir antioksidandır, kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olduğu gibi, bir avuç ay çekirdeği önerilen günlük E Vitamini ihtiyacının yüzde doksanını karşılıyor.Kardiyovasküler sağlık ve kolesterol korumaya yardımcı olan diğer besinler arasında lignan, arginin ve fenolik asitler de bulunuyor. Mutlaka tüketmeniz gerekir fakat şunu unutmayın, çekirdek sohbet ile de çok iyi gitmektedir, hatta başlayan bir daha bırakamaz diye deyişlerin bile ortaya çıkmasına sebep olmuştur fakat siz siz olun hiç bir şeyde aşırıya kaçmayın. Aşırı çekirdek tüketimi faydadan çok zarar verebilmektedir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER