Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Şeytanın yaptığı küçük hilenin sebep olduğu büyük felakette tek suçlu mu var, bizde hiç mi suç yok?

Devamını Oku…
05 Kasım 2017 - 23:38 'de eklendi ve 1268 kez görüntülendi.


Hikaye bu ya günlerden bir gün şeytan bir köye gitmiş, bu köyde bir ineği ve bir de ineğin buzağısına bakan bir kadın bulmuş. Bakmış kadın buzağıyı bir kazığa bağlamış, ineğinden sütünü sağıyor.

Düşünmüş ne yapsam diye, gitmiş buzağının ipini gevşetmiş. İpi gevşeyen buzağı, kovaya dolan taze süte dayanamamış ve debelenmeye başlamış, debelenince ipten kurtulmuş ve kovaya hücum etmiş.

Kovaya dalınca kova devrilmiş ve bir kova süt yere dökülmüş. Bunu gören kadın çok sinirlenmiş ve hayvana sopa ile vurmaya başlamış. Bunu gören anne inek de dayanamamış ve kadına bir çifte atmış.

Kadın da yere düşmüş bayılmış. Tam o sırada yoldan geçen kadının kayınpederi ineğin gelinine vurduğunu görünce birden sinirlenmiş ve ineği vurmuş.

İnekten sıçrayan kan kadının da üstüne gelmiş. Bunun üzerine sesi duyup gelen kadının kocası da babasının elinde tüfeği ve yerde yatan kadını görünce babası karısını vurdu zannedip, çekmiş babasını vurmuş.

Tabi sonra işin aslını öğrenince vicdan azabına dayanamamış ve intihar etmiş. Bütün bu olayları izleyen şeytan da “ya şimdi bütün bu felaketlerin sebebi olarak beni gösterecekler, alt tarafı ipi gevşettim.” demiş.Şeytan böyle bir şeyi yapabilir mi yapamaz mı Allah bilir fakat teşbihte hata olmaz derler, bu mesel ibretlik bir hakikati göstermek için anlatılmıştır, Şeytan bize vesvese verdi veya bir arkadaşımız bizi kötü bir işe teşvik etti diye, “senin yüzünden oldu” diyerek işin içinden çıkabilir miyiz?

Eğer beğendiyseniz paylaşın başkaları da faydalansın… Siz bu hikayede verilmek istenilen mesajdan ne anladınız? Yorumlarda belirtebilirsiniz…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER