Hayret Türkiye

Burun Çevresinde Sivilce Çıkıyorsa…

Burun çevresinde sivilce çıkıyorsa… Bunlar dikkat ederek sağlığınızı koruyabilirsiniz

Burun Çevresinde Sivilce Çıkıyorsa…
20 Ocak 2018 - 10:16 'de eklendi ve 1734 kez görüntülendi.


Burun çevresinde sivilce çıkıyorsa… Bunlar dikkat ederek sağlığınızı koruyabilirsiniz

Burun: Burun ve kalp birbiriyle bağlantılıdır. Burun ve çevresinde oluşan sivilce yüksek tansiyonunuzun olma ihtimalini taşıyor olabilir. Enerji veren içecekler ve tuzlu yiyeceklerden  kaçının, meyve sebze yemeğe özen gösterin.

Çene: Çenede gelişen sivilceler genellikle  bağırsaklarla bağlantılıdır. Süt ve yağlı besinlerden  kaçının.

Alt yanak: Ağız ve dişlerle bağlantısı vardır. Düzenli bir şekilde  dişlerinizi temizleyin ve ağzınızı temiz tutun. Şekerli gıdalardan uzak durun. T-bölgesi: Karaciğer ile bağlantısı vardır. Tükettiğiniz gıdalar  dikkat edin ve alkol kullanımını sınırlandırın.

Alın: Sindiriminizin zayıf olduğu ve susuz kaldığınız anlamını taşıyor. Göz çevresi ve kulaklar: Bu kısım böbreklerle bağlantısı bulunmaktadır. Bol su tüketin ve tuzlu gıdalardan uzak durun. Üst yanak: Akciğer ile bağlantısı vardır. Hava kirliliği olan ortamlarda bulunmamaya özen gösterin.

Sivilcelere karşı Havyar Yöntemi: Havyarda bulunan aminoasit ve diğer bileşenlerin cildin yenilenmesinde yardımcı olduğu, akne ve sivilce gibi cilt problemlerini ise giderdiği belirtiliyor. Havyar elde etmenin ülkemizde biraz zor olduğu malum fakat arı zehrini temin etmekten daha zor olmadığını tahmin ediyoruz.

Salyangoz Yöntemi: Salyongozlar hareket ettiklerinde mukus benzeri bir şey bırakırlar. Bu bir asit türüdür. Bu asitler derinizdeki ölü hücreleri temizlemekte kullanılabiliyor. Temiz deri ise daha sağlıklı bir hale geliyor.

Bu mukusun içerisinde bulunan allatoin, elastin, kolajen ve diğer çeşitli antibiyotikler hücre yenilenmesinde yardımcı oluyor. Fakat unutmayın ki bu doğal yöntemler, tıbbi değildir. Bitkisel ve doğal yardımcı alternatif yöntemlerdir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER