Hayret Türkiye

Bunlar Vücudunuz için hayati önem taşıyor!

Fazlası bakın ne yapıyor? Tükettiğiniz meşrubatların ne kadarı faydalı biliyor muydunuz?

Bunlar Vücudunuz için hayati önem taşıyor!
01 Ocak 2018 - 17:59 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.


Vücudunuz için hayati önem taşıyor! Fazlası bakın ne yapıyor? Tükettiğiniz meşrubatların ne kadarı faydalı biliyor muydunuz?

Gün boyunca içtiğiniz ve tükettiğiniz bu içeceklerden bazıları vücudumuz için oldukça gerekli fakat fazlasının da tehlikeleri bulunmakta. Hayatımız için büyük bir önem taşıyan bu içeceklerin bazıları şöyle. Kimi meşrubatlar da rahatsızlıklara sebep olabiliyor… İşte sağlığınız için tüketebileceğiniz içecekler.

Kahve: Kültürümüzde birçok kişinin neredeyse her gün tükettiği kahve diyabete yakalanma riskini azalmaktadır… Bir antidepresan vazifesi görmekte. Ancak içerisinde bulunan yoğun kafein sebebiyle fazla tüketmemek gerekiyor.

Saf meyve suları: Marketlerden paket halinde aldıklarınıza kesinlikle dikkat edin, saf meyveden kendinizin sıktığı meyve sularında ise kalori ve şeker bakımından oldukça yüksek miktarlarda bulunduğu için yine aşırıya kaçmamak gerekmekte. Meyvedir kilo yapmak, zararı olmaz diye düşünmemek gerekiyor.

Sebze suları: Meyve sularına göre kalori ve şeker daha az barındırıyor. Savunma sisteminizi kuvvetlendirip hastalıklardan koruduğu için oldukça sağlıklılar…

Bitki Çaylar: Bitki çayları çok faydalı olarak görülmekte, fakat fazla alındığı takdirde karaciğer, böbrek gibi organların çalışmasında olumsuz etkilere neden olabilir. Hatta bazı hassas bünyelerin kesinlikle uzak durması gerekli.Süt: Sütün barındırdığı kalsiyum yalnızca kemiklerimize fayda sağlamıyor, düzenli kalsiyum tüketiminin kilo alma riskini de düşürdüğü tespit edilmiş bulunmakta…

Su: Faydalarını saymakla tüketemeyeceğimiz suyun tırnaklardan, saçlara, böbreklerden bağırsaklara kadar pek çok faydası bulunmakta… Yetersiz su içiminin vücudu dehidratasyon adı verilen susuzluk haline düşüreceği biliniyor.. Çay: Siyah, yeşil, beyaz bir farkı yok . Hepsi yararlı.Diş sağlığına ve kalbe şifalı. Yeşil çay ise daha fazla antioksidan barındırıyor..

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER