Hayret Türkiye

Devamını Oku…

“Bugün en iyi arkadaşım bana bir tokat attı.” Çölde yolculuk yapan iki arkadaşın İbret alınması gereken hikayesi.

Devamını Oku…
15 Ocak 2018 - 11:32 'de eklendi ve 3261 kez görüntülendi.


“Bugün en iyi arkadaşım bana bir tokat attı.” Çölde yolculuk yapan iki arkadaşın İbret alınması gereken hikayesi.

Biz çok iyi iki arkadaş idik ve gerçekten dost idik. Çölde birlikte yolculuktaydık…Bu iki iyi dost, develeri ile birlikte ilerlemekteydiler sonra aralarından bir sebepten dolayı bir tartışma çıktı. Tartışma hararetlendi de hararetlendi. Sonra dostlardan birisi, diğerine büyük bir kızgınlıkla bir tokat attı.

Tokadı yiyen kişinin  canı çok yanar ve; dostuna hiç bir şey  söylemez ve kumun üstüne şöyle  yazar: “Bugün en iyi arkadaşım bana bir tokat attı!”

Bir süre hiç konuşmadan yolculuğa devam ederler. Banyo yapabilecekleri  bir yere gelince burada biraz kalırlar. “Temizlik imandandır!” deyip  banyo yapmaya başlarlar. Tokadı yiyen, banyo yaparken bir  batağa saplanır.

Neredeyse boğulmak üzereyken dostu onu kurtarılır. Boğulmak üzere olan kişi, bataktan çıktıktan sonra bir taş parçası üstüne şu sözleri kazır: “Bugün en iyi arkadaşım benim hayatımı kurtardı!”

Tokadı atan; yani en iyi dostunun hayatını kurtaran da karşılık olarak ona şu soruyu sorar: “Senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın; ama şimdi kayaya kazıyorsun, neden?”

Tokadı yiyen kişi dostuna şöyle cevap verir: “Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki, bağışlama rüzgarı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize iyi bir şey yaparsa onu kayaya kazımalı ki, onu hiçbir rüzgar silemesin.” Unutmayalım! Bağışlamak, alçak gönüllülüktür.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER