Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bu yıl İstanbul’a yeni geldim, ünivesiteye başladım.Arkadaşlarımla beraber üç kız evde kalıyoruz.

Devamını Oku…
20 Ocak 2018 - 12:50 'de eklendi ve 3785 kez görüntülendi.


Bu yıl İstanbul’a yeni geldim, ünivesiteye başladım. Arkadaşlarımla beraber üç kız evde kalıyoruz. İkinci öğretim olduğun için ve çıkışta da sınıf arkadaşlarımla oyalandığım için biraz geç kalmıştım.

Gecenin bir vakti Kadıköy Rıhtımda indim, saat 12’yi geçmişti, etrafta epeyce tenhaydı. Üsküdar’a gitmek için otobüsünün nereden kalktığını sormak için yoldan birine seslendim. “Afedersiniz ya Üsküdar’a gitmek için otobüse nereden binebilirim” diye sordum.

25 yaşlarında bir gençti . Açıkçası sorduktan sonra dış görünüşünden de çekinmiştim, bana döndü ve;”Üsküdar’a mı gideceksin, bu saatte otobüse binme saat çok geç oldu belki kalkmıştır son otobüs, taksi paran var mı? ” dedi.

Neden bilmiyorum cebimde param olmasına rağmen o anın tedirginliği ve telaşı ile “yok, öğrenciyim ben” dedim. Omzundaki çantasını açıp kurcaladı. “Burda bekle hemen para bozdurup geleyim” dedi.

Hiç beklemiyordum çok şaşırdım. “Hayır gerek yok çok teşekkür ederim” dedim. Çok mahcup olmuştum. Üstelik param da vardi. Israrla teşekkür edip fikrinden vazgeçirmeye çalıştım . Karşıya geçti, oradaki bir büfeden para bozdurup yanıma geldi.

Bana bir 20 tl uzattı. Gerçekten çok mahcup olmuştum almak istemeyince; “Kızım al şunu, 20 lirayla ne sen zengin olursun ne de ben fakir, gece vakti başına bir iş gelmeden geç şu karşı yola bin bir taksiye git evine” dedi. Parayı alıp teşekkür ettim, söylediği yere doğru yürüdüm.O an yürürken aklıma yaşanan kadın cinayetleri, tecavüzler, tacizler geldi, bir anda bunlar geçti kafamdan. Sonra bir kaç saniye önce yaşadığım olayı düşündüm. Yok ya insanlık ölmemiş daha dedim kendi kendime.

İşte bir geç kıza sahip çıkmak bu kadar kolay. Bunu yapmak bu kadar zor mu diye sordum kendime. İnsan olabilmek vicdan sahibi olabilmek, birazcık ince düşünebilmek işte bu kadar kolay.” Allah herkesi vicdan merhamet sahibi iyilere çattırsın.

Beğendiyseniz 1 kez paylaşmayı ihmal etmeyin… Bilgi paylaştıkça çoğalır…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER