Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Çok güzel sözler ve tavsiyeler…

Devamını Oku…
30 Kasım 2017 - 10:08 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.


BEN ÖMRÜMDE BU KADARGÜZEL SÖZLERİ BİR ARADA, BU KADAR GÜZEL TESPİTLERİ BİR ARADA NE GÖRDÜM, NE DE DUYDUM. GÜZEL SÖZ MÜ ARARSINIZ? İŞTE BURADA. OKUYUNUZ ve PAYLAŞIN…

1: Çocuklarınızı zengin olma hayali ve gayesi için eğitmeyin. Onları mutlu ve huzurlu olmaları için eğitin. Eşyanın parasından değil değerinden bahsedin ki büyüdüklerinde eşyalarının değerini bilsinler, fiyatını değil.

2: Yediğiniz besinleri, meyveleri ve sebzeleri ilaçlarınız gibi alın, yoksa yemek yerine ilaç almak zorunda kalırsınız. Yani yiyeceklerinize hasta olduğunuzda ilacınıza nasıl önem veriyorsanız öyle önem verin.

3: Sizin seven insanların sizi terk etmeyeceğini bilin. Çünkü terk etmek ve bırakıp gitmek için 100 tane sebep olsa bile tutmak için 1 sebep bulacaklardır. Çünkü sevgi bunu sağlar. Fakat sevdiklerinizin sevgisini sömürmeyin, yoksa her sömürülen şey gibi erir ve biterler.

4: Herkes insanoğlu fakat İnsanoğlu olmak ile insan olmak arasında çok fazla fark bulunmaktadır. Bunu pek çok kişi bilmez ve anlamaz.

5: Hızlı bir şekilde yürümek istiyorsanız, yalnız yürüyün, fakat uzun bir yürüyüş istiyorsanız birlikte yürüyün.

Dünyadaki en iyi 6 doktor şunlardır; Güneş ışığı, Dinlenme, Egzersiz, Sağlıklı Beslenme, Özgüven.

6: Dostlarınızı, hayatınızdan kolay kolay çıkartmayın, sevin ve sevilin. Vefalı olun.

Şöyle bir söz vardır, Eğer Ay’a bakarsanız, Allah’ın güzelliğini görürsünüz, Güneş’e bakarsanız Allah’ın gücünü görürsünüz ve Aynaya bakarsanız da Allah’ın yarattığı en iyi şeyi görürsünüz. Allah size değer vermiş ve insan olarak yaratmış, bunu unutmayın ve kendinize inanın. 🙂 🙂 🙂

Bizler bu hayatın içerisinde sanki birer turist gibiyiz, Rezervasyonlarımız yapılmış ve varış yerimiz belli. Allah’a güvenin ve hayat yolculuğunun keyfini çıkarın. Hiç bir şeye hak etmediği değeri vermeyin.

Bunu Sizin için önemli olan bütün kişilere gönderin…😊😊
Ben şimdi yaptım.👍Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER