Hayret Türkiye

Bronşlarınızı Doğal Yollarla Temizleyin!

Bronşlarını bu besinlerle temizleyin!

Bronşlarınızı Doğal Yollarla Temizleyin!
20 Ocak 2018 - 10:00 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.


Bronşlarınızı doğal yollarla temizleyin! Bronşlarını bu besinlerle temizleyin!  Her yaştan insan dönem dönem bronşlarla ilgili sorunlar yaşar. Bu sorundan kurtulmak için bazı doğal besinler tüketerek kurtulmak mümkün. İşte bronşlardaki oluşan sorunlardan kurtulmanın doğal yolları..

Okaliptüs, soğuk algınlığı ve gribin giderilmesinde etkilidir. Bir litre suyu kaynamaya başladığı zaman  içine 5 gram okaliptüs yaprağı atın. Tekrardan  kaynamaya başladığında ocaktan alın  ve dinlendirin. Bu çaydan az az, gün içerisinde için.

Tüketirken, çayın oda sıcaklığında olduğuna dikkat edin, soğuk içmeyin. Eğer bronşlarınızın sağlığına kavuşmasını  istiyorsanız, okaliptüs buharını soluyarak da faydalanabilirsiniz.

Bu yöntem için, iki litre suyu kaynatıp ve içerisine 100 gram okaliptüs yaprağı koyun. Başınızın üstüne bir bezle örtün ve gün içerisinde iki defa soluyarak faydalanın.

Ballı Havuç Suyu, Havuç suyuna bal koymak, şişen bronşları iyileştirme ve mukusu gidermede oldukça etkilidir. Bu yöntem, burun ve boğaz tıkanıklığını gidermeye ve nefes alışışınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Havuç suyu, yüksek miktarda beta karoten ve A vitamini barındırmaktadır. Bal ile kullanıldığında, vitamin bakımından zengin ve doğal bir antibiyotik hazırlamış  olursunuz ki, bu da iltihabı giderici ve şişliği hafifletici etki sağlar.Uygulanışı: Birkaç havuç ve yarım bardak suyu meyve sıkacağına koyun. Karıştırdıktan sonra içine iki yemek kaşığı bal ilave edin. Bu suyu oda sıcaklığında için. İdeal olanı,  sabah ve  akşam yemeklerinde önce günde iki defa içilmelidir.

Zencefilli Kızılcık Suyu:  200 gram kızılcığı, yaklaşık on dakika  kaynatın. Daha sonra kızılcıkları, yarım bardak su ile beraber karıştırıcıya ilave edin.

Posasından  ayırma için süzün. Ardından içerisine bir yemek kaşığı zencefil ilave edin. Bunu gün içerisinde tüketebilirsiniz. Bronşlarınızı daha rahatlamış olarak hissedeceksiniz.

Sağlığı İçin Sandal Ağacı yağı, Bronşlar için oldukça etkili etkili ürün olarak bilinmektedir. Mukus temizleyen, şişliği azaltan ve bronşları temizleyen bir maddedir.

İki litre suyu kaynatın. İçine 6-10 damla kadar sandal ağacı yağı ilave edin ve suyun biraz  daha kaynamasını sağlayın. En az on dakika, oluşan buharı soluyun.

Sandal ağacı buharı bronşlarda oluşan şişliği hafifletecek ve yaşadığınız diğer semptomları gidermeye  yardımcı olacaktır. Bu yöntemi  günde üç defa mutlaka uygulayın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER