Hayret Türkiye

Böbreğinizi Bununla Koruyun!

Özellikle De Kadınlar… Bu Yiyeceği Tüketin!

Böbreğinizi Bununla Koruyun!
28 Aralık 2017 - 2:14 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.


Böbreğinizi onunla koruyun! Özellikle de kadınlar… Her 7 insandan birinde görülen böbrek rahatsızlığı bulunan ülkemizde böbreklerinizi korumak için beslenmenize dikkat edebilirsiniz. İşte böbrek sağlığını koruyan faydalı besinler.

Bununla birlikte kanser ve kalp rahatsızlıklarına karşı da koruyucu özellikleri bulunmakta. Yumurta beyazı Yumurtanın beyazında bulunan yüksek protein, az potasyum, az fosfor ve oldukça bol oranda demir böbrekler için ideal bir besindir.

Kıvırcık lahana yani Kale Kale bol miktarda C vitamini, lif ve K vitamini barındırır. Bu vitaminler böbreklerin işlevini daha düzgün yerine getirmesi için oldukça önemlidir. Salatalarınıza ve yemeklerinize ilave edebilir kaleyi meyve suyunuza da koyabilirsiniz.

Sarımsak: Süper besindir. Yemeklere eklendiğinde verdiği tatla birlikte tuza fazla gerek duyulmaz ve böylece böbreklere zarar veren fazla sodyumdan kurtulmuş olursunuz. Bununla birlikte antioksidan özelliği vardır.

Düzenli yenildiğinde kansere karşı koruduğu tespit edilmiştir. İçindeki sülfür sayesinde detoks etkisi yaratır, şişkinlik ve gaz şikayetine iyi gelir. Zeytinyağı: Antioksidan bakımından zeytinyağının faydalı olmadığı sağlık sorunu neredeyse yok.

Zeytin yağını katı yağlar yerine tercih etmenizi öneririz. Elma: Elma, düşük potasyum barındırması ve yüksek antienflamatuvar özelliğinden dolayı böbrekler için oldukça faydalı bir meyvedir.Kızılcık: Antioksidan bakımından oldukça zengin olan kızılcık, idrar yolu enfeksiyonlarına etkilidir. İdrarda bulunan asit seviyesini yükselterek bakterilerin idrar kesesi duvarına yapışmasını önler.

Bununla birlikte belirli kanser çeşitlerine ve kalp hastalıklarına karşı da çok etkilidir. Omega 3 deposu balıklar: Somon, sardalya ve alabalık gibi omega-3 yağ asitleri oldukça fazla olan besinlerdir.

Vücudumuz bu asitleri üretmez, yani bu tür balıkları düzenli olarak tüketmek gerekir. Düzenli tüketilmediğinde kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterole sebep olur. Bu hastalıklar kronik böbrek rahatsızlıklarını tetiklemektedir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER