Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bitkiler nesillerini devam ettirebilmek için tohum yaparlar. Tohumlar toprağa düşüp veya dikilip

Devamını Oku…
10 Ocak 2018 - 8:54 'de eklendi ve 344 kez görüntülendi.


POLEN NEDİR, İÇERİSİNDE NELER VARDIR?

Bitkiler nesillerini devam ettirebilmek için tohum yaparlar. Tohumlar toprağa düşüp veya dikilip aynı cins bitki olarak yeniden doğarlar. Tohumdan hemen önce açan çiçeklerin ortasındaki kısmında, çiçeğin genel görünüşünden ayrı ancak bitkinin tüm kalıtsal özelliklerini taşıyan toz şeklinde hücreler kümesi vardır. B

itki cinsine göre, bu erkek üreme hücresi tozcuklar, ya aynı çiçeğin içine veya başka bir yerdeki aynı cins çiçeğin içine rüzgar sinek, böcek, karınca, kelebek, arı veya insan eli gibi vasıtalarla girerek çiçeğin dişi organında döllenmeyi sağlayarak cinslerinin devamını da sağlamış olurlar.

Polen işte bu çiçek üreme hücreleridir. Bitkilerin çiçek dönemleri bitince polenler de kaybolurlar. Polende tam 22 çeşit aminoasit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, co-enzim, pigment, karbonhidrat ve ferment vardır.

BİR ÇAY KAŞIĞI POLEN DE NELER VAR NELER!

1 çay kaşığı polendeki: 8 mgr. B1 vitaminini 3 kg karaciğerden , 8 kepekli – 20 beyaz ekmekten 20 kg elma ve 20 kg domatesten alabiliriz. 1 çay kaşığı polendeki 5 mg B-5 vitaminini 15 kepekli -75 beyaz ekmek, 6 kg portakal , 12 kg domates , 16 kg elmadan alabiliriz.Yine 27 mg B-5 pantotenik asiti 13 kg sığır etinden 25 kg buğday ve 95 litre sütten alabiliriz. İşte bunlar bize POLEN in ne kadar değerli ve önemli bir DOĞAL BESİN olduğunu göstermektedir.

POLENİN FİZİKSEL FAYDALARI

1- Polen bütün vitaminleri taşımaktadır, 2- Yara ve yanıkların iyileşmesinde hızlanma sağlar.
3- Kemik ve kas kuvvetsizliklerini giderir, 4- Şeker hastalığına faydalıdır. 5- Beyin , prostat, karaciğer, solunum yolu iltihapları ve damar sertliğini giderir.

6- Bağırsak çalıştırıcıdır.İç zehirlenmeleri önleyicidir. 7- Zayıflık, kansızlık,yavaş gelişme ve erken ihtiyarlamadan korur. 8- Bedenin kas gücünü artırır. 9-Yüksek tansiyona ve kolesterol yüksekliğine kuruyucu ve iyileştirici etki yapar.

10-Kalbin kroner damarlarının tıkanmamasında faydalıdır. 11-Mide yaralarının iyileşmesinde fayda sağlar. 12-Şişmanlık ve zayıflıkta etkilidir. 13-Görme yeteneğini arttırır. 14-Saçın gelişmesinde önemli rol oynar.Saç sayısını arttırır ve saç dökülmesini önler.

15-Güzellik kremi olarak da kullanılır. 16-Üstün kan yapıcı özelliği vardır.Kanı temizler,kanı filtre eder,alyuvar sayısını %30 oranında arttırır. 17-Hücre tazeleyicidir. 18-Balgam söktürücü, mikrop öldürücü, çabuk iyileştirici etkiye sahiptir.

19-Zayıflama esnasında hissedilen halsizliği giderir. 20-Enerji üreten, dinçlik kazandıran polen, bilhassa ileri yaşlarda çok faydalıdır. 26-Polenle beslenen annenin, bebeğine verdiği anne sütü daha uzun sürer. Böylece hem bebeğin gelişme bozukluğu önlenir hem de bebeğin kabızlığı önlenir, gazı giderir ve hastalık kapmamasına yardımcı olur.

POLENİN RUHSAL FAYDALARI

1-Zekayı çalıştırır. 2-Aşırı beyin yorgunluğunu ve düşünsel bunalıma iyi gelir. 3-Sinir dengesini korur. 4-Sakinleştirici ve dinçleştiricidir. 5-Moral ve ruh sağlığına yararlıdır.
Sahte polenlere dikkat. Tanıdığımız güvendiğimiz üreticilerden yada bakanlık onaylı sertifikalı kuruluşlardan temim etmek gerekir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER