Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Faydalı bitkiler…

Devamını Oku…
10 Kasım 2017 - 4:18 'de eklendi ve 7038 kez görüntülendi.


Vücudunuzdaki iltihaplardan kurtulmak için bu besinleri kullanmalısınız.

Vücuttaki iltihaplar hafife alınmamalıdır, ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara sebep olabilir. Siroz, çölyak ve eklem hastalıkları başlıca rahatsızlıklardır. İşte iltihaplara karşı en etkili besinler…

1-) Zerdeçal

Turuncu renkteki zedeçalda kurkumin maddesi bulunur, bu maddenin en büyük özelliği antioksidandır ve vücuttaki histamin seviyelerini düşürür. Böylece iltihapları azaltır, iltihapların giderilmesine yardımcı olur.

2-) Zencefil

Zencefilde ağrı kesici ve iltihapları giderici etki sağlayan 4 bileşen bulunmaktadır. Bunlar; Gingerol,  Paradol, Shogaol ve Zingeron’dir. Bu maddeler vücuttaki ağrıyı tetikleyen prostaglandin adlı yağ asitinin azaltılmasına yardımcı olur.

3-) Cayenne Biberi

Cayenne biberi adlı bu bitkinin içerisinde bulunan kapsaisin ile artrit ve diğer bütün iltihaplara karşı etkilidir, COX-2 adlı enzimi engeller.

4-) Fesleğen

Fesleğen bitkisi iltihapla savaşta öne çıkan bitkilerdendir. Öjenol adı verilen bir bileşeni ile iltihap giderici etki sağlar.

5-) Ak Söğüt Kabuğu

Ak söğütün kabuğunda bulunan, salisin adı verilen madde aspirin özelliğindedir ve ağrı kesici, iltihap giderici özelliklerine sahiptir. Doğal aspirindir ve aspirinden daha uzun süre etkide bulunur.

6-) Oregano

Oreganon bitkisinin içerdiği polifenol ve bioflavanoid maddeleri ile vücuda zararlı maddelere karşı etkilidir. Vücuttaki serbest radikal adı verilen maddelere karşı etki eder. Hücrelerinizde serbest radikal hareketi ne kadar az olursa iltihaplar da o ölçüde az zararlı olur.

7-) Sarımsak

Doğal bir antibiyotik görevi gören sarımsak, sülfür içeriği sayesinde iltihapları giderici bir özelliktedir. Aynı özellikleri ile kalp hastalıklarına ve zararlı mikroplara karşı etkilidir.

8 -) Isırgan Otu

Isırgan otu vücuttaki toksinleri atmada böbreklere yardımcı olur. Böylece vücuttaki iltihaba sebep olan kimyasallar azalır ve ağrı kesici etkisi olur.

Bu doğal bitkiler ile vücudunuzun ihtiyacı olduğu birçok besin maddesini alırsınız ve zararlı toksinlerden kurtulursunuz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER