Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Birgün kadının biri kocasına nereye gittiğini söylemeden evi terk ederse ne tepki vereceğini merak eder.

Devamını Oku…
05 Ocak 2018 - 5:01 'de eklendi ve 10675 kez görüntülendi.


Birgün kadının biri kocasına nereye gittiğini söylemeden evi terk ederse ne tepki vereceğini merak eder. Merakını gidermek için ona artık ondan yorulduğunu ve onunla yaşamak istemediğini haber veren bir mektup yazar. Mektubu yatak odadaki masanın üzerine bırakır. Kocasının işten gelme vakti yaklaşınca yatağın altında saklanarak beklemeye başlar.

Kocası eve geldiğinde kapıyı çalar açan yok, anahtarıyla kapıyı açar seslenir evde kimse yok, her halde komşuda falan oyalandı bu saatte evde olmadığı pek olmaz ama neyse birazdan gelir diye düşünerek iş elbiselerini çıkarır duşa girer. Duştan çıkıp üzerini giymek için yatak odasına girer, üzerinde bornoz elinde havluyla ve masanın üzerindeki mektubu görür, merakla alır okur.

Mektubu okuduktan sonra kendisi de bir şeyler yazmaya başlar ve ardından da neşeli bir şekilde şarkı söyler vaziyette kıyafetlerini değiştirir.

Telefonunu eline alır, bir numarayı çevirir ve “Hayatım, şimdi üzerimi değiştiriyorum birazdan yanına geleceğim. Evdeki sonunda onu sevmediğimi, istemediğimi anlamış olacak ki nihayet bırakıp gitmiş. onunla evlenerek çok büyük hata yapmıştım zaten, keşke seni daha önceden tanısaydım. Birazdan yanındayım, görüşürüz tatlım.” deyip telefonu kapatır ve odadan dışarı çıkar.

Dış kapının kapanma sesiyle kadın yatağın altından çıkar, hayatının en zor dakikalarını yaşamış, başından aşağı kaynar sular dökülmüştür.

Gözyaşları ve üzüntü içinde kocasının mektuba ne yazdığını okumaya karar verir. Mektubu eline aldığında şöyle yazmaktadır, “Ayaklarını görüyorum şapşal, ben bakkala ekmek almaya gidiyorum.”Kadın şaşkınlık içerisinde sevinse mi, ağlasa mı, her şey boğazında düğümlenmiştir. Birkaç dakika sonra kapı çalar, yaşlı gözlerle kapıyı açar, adam ise neredeyse gülme krizine girecek. Eşine sarılır. Ona güzel sözler söyleyerek iltifat eder ve son olarak da “Hayatım sen oyun oynadın bende oyununa katıldım, şimdi merakını giderdin mi?” der,Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER