Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Allah’ın sevgili kullarından biri rüya görür; rüyasında şöyle denir;

Devamını Oku…
04 Şubat 2018 - 6:37 'de eklendi ve 353 kez görüntülendi.


Allah’ın sevgili kullarından biri rüya görür; rüyasında şöyle denir; “Sabah olunca yola çık, yolunda karşına ilk çıkanı ye, ikinci çıkanı sakla, üçüncü çıkanın dileğini kabul et, dördüncü çıkanı üzme, beşinciden de kaç”

Sabah namazdan sonra gün doğumuyla beraber azığını hazırlayıp, “hayırdır inşallah” deyip yola koyulur. Karşısına çıkan koca dağı görünce şaşırır.

Kendi kendine şöyle der; “Rabbim bana bunu yememi emretti. Rabbim bana gücümün yetmeyeceği bir şeyi yüklemez” diyerek, dağa doğru yürüdü. Yaklaştıkça dağ küçüldü. Tam yaklaştığı zaman koca dağ bir lokmaya dönüşmüştü. Onu tutup yedi, baldan tatlı geldi ve Allah’a hamdedip, yürümeye devam etti.

Karşısına altından bir leğen çıktı. Şöyle dedi: ”Rabbim, bunu da saklamamı emretti” Bir çukur kazdı, onu gömdü. Yürüdü, az gittikten sonra dönüp baktı. Leğen toprak yüzüne çıkmıştı. Geri döndü, tekrar gömdü.

Biraz gitti; baktı ki, yine çıkmış bir daha gömdü, yine toprak üstüne çıktı. Kendi kendine, “Ben emredileni yaptım. Allah’ın hakkı üçtür.” diyerek bırakıp gitti.

Karşısına bir kuş çıktı. Peşinden bir şahin onu kovalıyordu. Kuş ona şöyle dedi; “Ey Allah’ın sevgili kulu, beni sakla. Bana yardım et.” Onu aldı. Koynuna sakladı. Peşinden şahin geldi; şöyle dedi; “Ey Allah’ın sevgili kulu, ben açım. Sabahtan beri de bu kuşun peşindeyim. Nasibime engel olma.Kendi kendine şöyle dedi: “Üçüncünün dileğini yaptım. Dördüncüyü de üzmemem emredildi.” diyerek azık torbasından kurutulmuş bir parça et çıkarıp şahine doğru attı, o da kapıp gitti. Sonra kuş uda salarak yoluna devam etti. Karşısına kokmuş bir leş çıktı.

Hemen oradan uzaklaştı. Nihayet akşam olunca evine döndü ”Ya Rabbi, emrini yerine getirdim. Bu işlerin manası bana bildir.” diye dua ederek uyudu.

Rüyasında şöyle bildirildi; “Birinci görüp yediğin öfkedir. Önce koca bir dağ gibi görülür; sabırla öfke yutulursa, baldan tatlı olur. “İkincisi iyi amelindir, yaptığın iyiliklerdir. Ne olursa olsun bir şekilde karşına yine çıkar.

Üçüncüsü, sana bırakılan bir emanettir, ona hıyanet etme. Dördüncüsü şudur: Bir insan senden bir şey dilerse , onu yerine getir, isterse sana lâzım olan bir şey olsun. Beşincisi gıybettir. İnsanların gıybetini edenlerden kaç.” Şüphesiz Allah (c.c.) her şeyi bilendir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER