Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir yirmi lira insanı nasıl perişan eder anlatayım da öğrenin. Yolda giderken önümdekinden yirmilik düştü.

Devamını Oku…
17 Ocak 2018 - 14:13 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.


Bir yirmi lira insanı nasıl perişan eder anlatayım da öğrenin. Yolda giderken önümdekinden yirmilik düştü. Normalde “paran düştü” der uyarırım ama bu sefer şeytana uydum, parayı yerden alıp cebe attım. Evde durumu hanıma anlattım.

O da madem beleş para on lira daha kat da sinemaya gidelim” dedi. Hafta sonunda sinemaya gitmeye böylece karar verdik. Daha sonra hanım dedi ki “sen şimdi söz verirsin sonra cayarsın, internetten biletleri al da garanti olsun.” İnternetten hizmet bedeli dahil 39 liraya patladı biletler

Ben tamirat ustasıyım. Yağlı bir müşterim “Cumartesi benim villaya gel, çatıda yapılacak biraz işimiz var” dedi. Ben “Pazar olmaz mı ?” dedim “olmaz” dedi. Sinema biletini Cumartesiye aldığımız için en az 1-2 bin liralık iş kaçtı.

Neyse tam sinema saati yaklaştı eve kayın peder ile kaynana damladı. Zurnanın zırt dediği yerde biterler zaten. Ben “Biz sinemaya gideceğiz” deyip savacaktım ki hanım, “biz sinemaya gidiyoruz, siz de gelin” demez mi ?

Bu onların da sinema biletini ödeyeceğim anlamına geliyor tabi. Kaynanam metrobüsten hazzetmedikleri için sinemaya kadar sağlam bir taksi parası verdim. Kışlık erzak depolar gibi ikişer üçer mısır patlağı, içecek aldılar sinema öncesinde.

Kurbandaki dana hissesine girer gibi para harcattılar Film arasında birer posta daha, nasıl olsa damat ısmarlıyor. Kısacası o yirmi lira yüzünden epey batmıştım, ama daha cezam bitmemişti. Sinema çıkışında benim eski kız arkadaşlardan biriyle karşılaştık.

Yanımda eşim ve kayınbeleşçiler varken laf atınca, tersledim. Meğer kadının yanında erkek arkadaşı varmış. Aniden bana kafa atmaz mı ? Kayın babam da nasılsa biz çokuz bire iki diye ona daldı. Ama arkadaş gurubuyla gelmişler, bizi fena benzettiler.

Gece karakolda noktalandı. Araya girdiler karakolda, işi büyütmeden,barıştık ama yediğimiz dayak kâr kaldı. Karım bana hâlâ küs. “O kadındı kim ki uğruna kavga ettin, halbuki benim için elini kaldırmazsın” diyor.

Ne desem dinletemedim. Geçenlerde biri simit parasının üstünü düşürdü. Bozukluk diye umursamadı, yerden almaya yeltenmedi. “Kendini düşünmüyorsan bu parayı bulacakları düşün, milletin başını belaya sokma, al şu parayı yerden” dedim. “Yerde para mı? tövbe valla, dönüp bakarsam insan değilim”

Beğendiyseniz lütfen, sevdikleriniz ile 1 kez paylaşın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER