Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir üniversitede Profesör derse şöyle başlamış;

Devamını Oku…
18 Haziran 2018 - 20:03 'de eklendi ve 1810 kez görüntülendi.


Bir üniversitede Profesör derse şöyle başlamış; “Düşünün ki bugün dünyanın son günü. Yarın bu saatte her şey bitecek. Kurtuluş şansınız yok. Bugün ne yapardınız?”

Sınıftaki öğrenciler söz alıp sırayla ne yapacaklarını söylemeye başlamış; “Tüm sevdiklerimi son bir kez görmek isterdim.” “Son vakitlerimi ailemle beraber geçirirdim.”

“Eskiden arkadaşlarımla bir araya gelir her gün basket oynardık, çok zevkli ve çekişmeli olurdu.Bir zaman sonra tüm ailelerimiz ve yakınlarımız seyretmeye gelmeye başladı, sonra bıraktık. Eski günlerdeki gibi basket oynamak isterdim.”

“Barbekü partisi yapardım, herkesi çağırırdım” “Tüm sevdiğim yemekleri yerdim” “Erkenden yatar, telefonu kapatır güzel bir uyku çekerdim.” “Ormanda son defa dolaşır, vadinin ucundaki şelaleye kadar gider oradan suya atlardım”

“Aşık olduğum ama bir türlü söyleyemediğim kişinin, önüne geçer, aşkımı itiraf ederdim.” “Güneşin doğuşunu ve batışını son defa seyrederdim.” “Akşam hiç uyumadan sabaha kadar yıldızları seyrederdim.”

“En sevdiğim yemeği hazırlar, tüm sevdiklerimi akşam yemeğe davet ederdim.” “Hayatta en çok gitmek istediğim yere gider, son günümü orada geçirirdim.” “Üzdüklerimi arar, dargın olduğum arkadaşlarımı arar, özür diler, barışırdım.”

Profesör söylenenleri tek tek tahtaya yazmış. Sonra bir müddet sessizlikle yazdıklarını gözden geçirmiş ve sınıfa dönerek;

Madem bu kadar, sizin için değerli şey var. Bu kadar değer verdiğiniz şeyleri yapmak için dünyanın son gününü mü beklemek lazım, yapmak istediklerinizi bir an önce yapmaya çalışın.

Zira ölümlü dünya da yaşıyoruz. Size yada karşınızda paylaşmak istediklerinize ölümün her an gelebileceğini unutmayın. Keşke yapsaydık diyeceklerinizi hayata geçirin, şimdi yapmaya çalışın.

Keşke yapmasaydım dediklerinizi düzeltmeye çalışın. Mutlu olmaya ve mutlu etmeye bakın. Kalp kırmadan, sınırları aşmadan da yaşanabiliyor.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER