Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir tren seyahati esnasında adam boş bir kompartımana geçip oturur. Yaklaşık 6-7 saatlik bir yolculuğu vardır. Hafta içi ve treninde boş olması sebebiyle rahat bir yolculuk yapacağını düşünmektedir.

Devamını Oku…
28 Şubat 2018 - 1:04 'de eklendi ve 1237 kez görüntülendi.


Bir tren seyahati esnasında adam boş bir kompartımana geçip oturur. Yaklaşık 6-7 saatlik bir yolculuğu vardır. Hafta içi ve treninde boş olması sebebiyle rahat bir yolculuk yapacağını düşünmektedir.

Tren istasyonuna gelir durur. Zaten inen binen olsa da olmasa da duracaktır. Hareket eden tren yoluna devam eder. Kısa bir süre sonra kompartımana bir genç gelir ve adamın karşısına oturur.

Ancak adam gencin çok huzursuz olduğunu fark eder. Merak eder sorar: Genç adam, hapishaneden henüz çıkmış bir mahkum olduğunu söyler. Mahkumiyeti ailesine o kadar utanç vermiş ki, ne ziyaretine gelmişler, ne de bir mektup yollamışlar. Adam iyice merak eder nasıl olduğunu.

Genç anlatmaya başlar: “Bir yıl önceydi. Arkadaşım babasının arabasını kaçırmış geldi beni aldı.Baban kızmasın dedim yok ya nereden haberi olacak dedi.Arabayla geziyorduk.

Devamlı yavaş diye ikaz ediyordum. Arabanın şarampole doğru kayıp yol kenarındaki ağaca çarptığımızda bayılmışım. Kendime geldiğimde bir baktım başımda polisler, kendimi direksiyonda buldum.

Hastane falan derken, mahkemeye çıktım, arkadaşımın babası arabamı çaldı ve çarpıp zarar vedi deyince neye uğradığımı şaşırdım. Kimseyi inandıramadım. Anlayacağın arkadaş kurbanı oldum, araba hırsızlığından 1 yıl hapis cezası aldım. Ailemin maddi durumu da çok iyi değildi.

Bir sürü borç harç para ödemek zorunda kaldılar. Beni ne aradılar ne de sordular. Ama ben çok borçlandıkları için beni ziyarete gelemediler,, cahil oldukları için mektup yazamadıklarını umuyor; her şeye rağmen ,masum olduğumu isbat edemesem de beni affetmiş olmalarını hayal ediyorum”

Genç ailesinin işini kolaylaştırmak için, kendilerine mektup yazıp, tren kasabanın istasyonuna geldiğinde oraya bir işaret koymalarını söylemiş. Ailesi kendisini affetmişse, istasyonun kenarında raylara yakın elma ağacına büyük beyaz bir kurdele bağlamalarını, eğer kendisinin geri dönmesini istemiyorlarsa,

bir şey yapmalarına gerek olmadığını, trenden inmeyip yoluna devam edip bir daha geri dönmeyeceğini ve geleceği günü bildirir. İşte heyecan ve huzursuzluğu bu yüzdenmiş.Tren,kasabasına yaklaşırken heyecanı o kadar artmış ki, pencereden dışarı bakmaya cesaret edemiyormuş.

Kompartıman arkadaşına kendisiyle yer değiştirip onun yerine elma ağacına bakmasını söylemiş. Bir kaç dakika sonra elini gencin koluna koymuş,

“Şuraya bak. Her şey yolunda, bütün ağaç bembeyaz kurdelelerle bezenmiş, sanırım bu kalabalıkta seni bekleyen ailen ve yakınların, bak ellerinde bir pankart var- sana inanmadığımız için sen bizi affet- yazıyor” demiş.

O anda gencin ömrünü zehirleyen tüm acılar, adeta, birden dağılmış, kaybolmuş.
“Affetmezseniz, sevmezseniz hayat da anlamsızdır”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER