Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Vallahi ben anlamam: Bir profesör konferans vermek için başka bir şehirde bir kültür merkezine davet edilmiş.

Devamını Oku…
02 Mart 2018 - 6:09 'de eklendi ve 5897 kez görüntülendi.


Vallahi ben anlamam: Bir profesör konferans vermek için başka bir şehirde bir kültür merkezine davet edilmiş.

Hoca belirlenen saatte salona girmiş fakat ne görsün? Salonda yalnızca bir kişi oturmakta. Dışarı çıkmış, yanlış mı geldim acaba diye panolardaki ilanlara bakmış doğru, broşürlere bakmış doğru.

Profesör duruma biraz sinirlenmiş aslında, bir an gururuna yediremeyip gitmeye yeltenmiş. Ancak bunun kendisini dinlemeye gelen bir kişi de olsa saygısızlık olacağını düşünüp vazgeçmiş.

Gidip kürsüdeki yerini geçmiş fakat önce bir sorayım diye düşünmüş; “Acaba bu kişi tek başına beni dinlemek ister mi?” Profesör adama sormuş: “Beyefendi öncelikle size çok teşekkür ederim, bakın gördüğünüz gibi salon boş.

Ama siz bana ve fikirlerime değer verip buraya kadar zahmet etmişsiniz. Siz anlatmamı isterseniz ben konferansı yalnızca sizin için de sunarım. Ne dersiniz?”

Adam cevap vermiş: “Vallahi efendim ben anlamam. Ben seyisim. Ahıra bir at gelse de yem veririm, yüz at gelse de yem veririm.”

Profesör mesajı almış. Hatta biraz da aşka gelip şevkle konferansa başlamış. Anlattıkça anlatmış. Anlattıkça anlatmış. Normalde sunumu iki saat sürmesi gerekiyormuş. Aslında O da iki saatlik konuşma hazırlamışken bu hızla üç saat anlatmış.

Dört saat anlatmış. Beş saat anlatmış. En nihayet konuşmasını bitirmiş ve dönüp adama sormuş: “Beyefendi nasıl buldunuz konuşmamı? Beğendiniz mi?”

Adam cevap vermiş: “Vallahi efendim ben anlamam. Dediğim gibi ben seyisim. Ahıra bir at gelse de yem veririm, yüz at gelse de yem veririm. Ancak. Ahıra bir at gelirse bir ata göre yem veririm, diğer doksan dokuz atın yemini de o ata vermem.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER