Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir nakliye şirketinin kamyonu üzerinde bir eşek ve sahibinin olduğu kamyonete arkadan çarpar. Kaza raporuna göre şoföre ve eşeğin sahibine bir şey olmaz, lakin eşek ölür.

Devamını Oku…
12 Nisan 2018 - 13:33 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.


Merkebin Hali; Bir nakliye şirketinin kamyonu üzerinde bir eşek ve sahibinin olduğu kamyonete arkadan çarpar. Kaza raporuna göre şoföre ve eşeğin sahibine bir şey olmaz, lakin eşek ölür.

Kamyonetin kamyonun hasarı kasko tarafından karşılanır açılan kamu davası tek celsede biter. Eşeğin sahibine 1500 tl tazminat ödenmesine gıyabında hakim karar verir.

Olaydan bir ay sonra eşeği ölen çiftçi nakliye şirketine dava açar, olayda iki kaburgası ve kolunun kırıldığını kafasının yarıldığını, bir aydır hastanede yattığını, anca çıktığını beyan edip, iş göremmezlik, tedavi masrafları kaza tazminatı vs. istemektedir.

Dava günü gelir. . Mahkeme salonunda şirketin avukatı soruyor:” Ama siz kazadan sonra gelen polis memuruna “ben çok iyiyim” demediniz mi?” ” Anlatayım Ben bizim merkebi satmak için kamyonetle kasabaya götürüyordum…”

Avukat araya girer; “Bırakın ayrıntıları siz sadece soruma cevap verin: Siz, kazadan hemen sonra gelen Polis memuruna “ben çok i iyiyim” dediniz mi, demediniz mi? “İşte anlatıyorum ya Avukat bey; merkebi kamyonete yüklemiş, yolda giderken…”

Avukat tekrar adamın sözünü kesti ve Hakime dönerek:”Sayın hakim, size olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini davacının kendi ifadesi ile anlatmaya çalışıyorum ama, soruma cevap vermiyor.

Bu bey, kazadan hemen sonra olay yerine ulaşan polis memuruna ifadesinde “çok iyi” olduğunu söylemiş. Kayıtlara geçmiş. Şimdi, aradan kaç hafta sonra müvekkilime dava açıyor.

Ben bu davada, bu şahsın mahkemeyi yanıltmaya çalıştığına inanıyorum. Lütfen, sadece soruya cevap vermesini söyler misiniz?” Hakim çitçinin hikayesi ilgilendirir gibiydi. Avukatı elinin işaretiyle susturup çiftçiye;

“Söyleyeceklerini merak ettim aslında, anlat bakım, tutanakta olmayan ne çıkacak” deyince çiftçi anlatmaya başlar; “İşte dediğim gibi, sayın Hakimim, tam merkebimi kamyonetime bindirmiş şehre doğru gidiyorduk ki, bu şirkete ait bir kamyon, hızla üzerime sürdü ve arkadan bize çarptı.

Ben yolun bir yanına fırladım, Merkebim öbür yana fırladı. Nasıl fena haldeyim anlatamam, merkebim yolun karşısında acıdan anırıyor, ben bu tarafta kıvranıyorken, ekip arabası geldi. İnen polis merkebin yanına gitti, silahını çekti, anlının tam ortasından -bam- vuruverdi.

Elinde silah yanıma doğru geldi -Merkebin hâli berbattı vurmak zorunda kaldım. Sen nasılsın bakalım- deyince vallahi acı sancı kalmadı. Korkudan çok iyiyim çok iyiyim dedim. Siz olsanız ne derdiniz hakim bey?”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER