Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir kurbağa sürüsü kuruyan dere yatağından suyu bataklık arazisi geniş olan göle doğru yala çıkmışlar.

Devamını Oku…
04 Şubat 2018 - 14:14 'de eklendi ve 9350 kez görüntülendi.


Bir kurbağa sürüsü kuruyan dere yatağından suyu bataklık arazisi geniş olan göle doğru yala çıkmışlar. Zor arazi şartlarında bir an önce güneşe maruz kalmadan, diğer tehlike olan avcılara yem olmadan göle ulaşmak için hızla zıplaya zıplaya yollarına devam ediyorlarmış.

Tabi herkes kendi canının derdinde, ilerlerken içlerinden ikisi, fark etmeyerek derince bir çukura düşmüş. Diğer bütün kurbağalar yollarına devam ederken bazıları çukurun etrafında toplanıp, çaresiz bir şekilde bakıyorlarmış.

Çukur bir hayli derin olduğundan, düşen arkadaşlarının zıplayıp dışarı çıkması da pek mümkün gözükmüyormuş. Yukarıdan çukurun başında bekleyen kurbağalar: “Boşuna çabalamayın, çukur çok derin, dışarı çıkmanız imkansız” diyorlarmış.

Anlayacağınız yardım etmek için çaba göstermek yerine her kafadan bir ses çıkıyormuş, lakin kılını kıpırdatan yok hepsi seyir bakıyor. Ancak çukura düşen kurbağalar onların söylediklerine aldırmayıp, çukurdan çıkmak için canla başla mücadeleye devam etmişler.

Yukarıdakiler ise hâlâ boşuna çırpınıp durmamalarını, bunun onların sonu olduğunu , çukurdan onlar için kurtuluş olmadığını, orada ölüp kalacaklarını söylüyorlarmış.

Sonunda, kurbağalardan birisi söylenenlerden etkilenmiş ve yorgun halde pes edip mücadeleyi bırakmış. Diğeri ise, çabalamaya devam etmiş. Yukarıdakiler de, çırpınıp durarak daha çok acı çektiğini söylemeyi sürdürmüşler.Ne var ki çukurdaki kurbağa, onlara hiç aldırmadan hamle üstüne hamle yapmaya devam etmiş ve nihayet son bir hamle daha yapmış. Bu kez çok daha yükseğe sıçramayı başarmış ve çukurdan çıkarak kurtulmuş.

Çukurdan azmedip kurtulan kurbağa arkadaşlarının ümit kırıcı sözlerine, hiç kulak asmamıştı. Çünkü o sağırdı. Hikaye bu ya, herkesin kendince çıkaracağı bir ders vardır.

Siz siz olun hayatta mutlak yapılması gereken, varılması gereken hedefler vardır, hiç kimsenin gereksiz düşünceleri , olumsuz sözleri şevkinizi kırmasın, sizi yolunuzdan alıkoymasın.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER