Hayret Türkiye

Bir Kafeterya Sahibi Evsiz Adama İş Verdi.

Geçtiğimiz dönemlerde bir Mart ayında yaşanan olayda…

Bir Kafeterya Sahibi Evsiz Adama İş Verdi.
01 Aralık 2017 - 12:08 'de eklendi ve 660 kez görüntülendi.


Geçtiğimiz dönemlerde bir Mart ayında yaşanan olayda Marcus adındaki  sokaklarda hayatını sürdüren bir adam Minnesota’nın Minneapolis kentinde bulunan Abi’s Cafe’nin yanından yaşanıyor.  Kafeterya Sahibi Evsiz Adama İş Verdi. 2 Hafta Sonra Mutfakta Bakın Ne Buldu?

Kafeterya’nın sahibi Cesia Abigail’in  para istedi. Kafeterya sahibi de, “Neden benimle çalışmıyorsun? Sonuçta bana da kimse parasız bir şey vermiyor” dedi. Evi sokaklar olan adam Cesia’ya bir işe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ancak sabıkalı olduğu için kimse iş vermiyordu ve adam sokaklarda hayatını sürdürmek  zorunda kalmıştı. Marcus’ın hikâyesi Cesia’yı derinden etkiledi.

Fakat Cesia, Abi’s Cafe’nin 20. sahibi. Mekânın sahibi kafeteryayı çalıştırmak için epeyce  mücadele etmişti ve bu hiç de kolay değildi. Evsiz adam o gün mekana  girince ona çok üzülmüştü. Kafeterya sahibinin  çalışacak birine ihtiyacı vardı fakat işçiye verecek kadar maddi durumu iyi değildi. Bunun için bu adama bir fırsat vermeye karar verdi ve onu işe aldı.

Cesia daha sonra Facebook’ta şu paylaşımı yaptı: “O günlerde kalıcı çalışanım yoktu. Ben de ona ‘Çalışmak ister misin?’ diye sordum. Ona uygun bir iş vardı.”

Hemen gözlerini açtı ve gülümsedi. Karnını doyurabilmek için her işi yapabileceğini söyledi. Son iki haftadır tam gaz çalışıyor ve vardiyalarını aksatmıyor.

Çöpleri döküyor ve bulaşıkları yıkıyor. Ona yevmiyesini verdiğimde ne yapıyor biliyor musunuz? Yine bizim restorandan yiyecek alıyor (Evet kendi çalıştığı yerden alışveriş yapıyor). Böyle yaptığında iyi hissettiğini söylüyor.”

Cesia son olarak sosyal medyada “Bugün birilerine iyilik yapın ve sizden para istiyorlar bile olsa onları yargılamadan yardım etmeye çalışın.

Bazıları kötü niyetli olsa da bazıları gerçekten de yardımı hakediyor. Tanrı hepimize ikinci bir şans veriyor. Biz neden diğerlerine vermeyelim?” dedi.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER