Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Genç bir kız bir gün gecenin geç bir vaktinde Kadiköy’den Üsküdar’a gitmesi gerekliydi. Fakat yolu bilmiyor veya hatırlamıyordu.

Devamını Oku…
19 Kasım 2017 - 2:53 'de eklendi ve 10051 kez görüntülendi.


Genç bir kız bir gün gecenin geç bir vaktinde Kadiköy’den Üsküdar’a gitmesi gerekliydi. Fakat yolu bilmiyor veya hatırlamıyordu.

Kadıköy rıhtıma nasıl gidileceğini öğrenmek için çevrede bulunan genç birine sordu, “12A otobüsünün nereden kalktığını biliyor musun?”

Saat neredeyse 12’ye gelmişti, genç kız tedirgin ve endişeliydi bir an önce gideceği yere varmak istiyordu. Gece yarısı olduğu için aklından bin bir türlü şey geçiyordu.

Genç, Üsküdar’a mı gideceksin dedi, 24-25 yaşlarındaki bu gencin dış görünüşünden tedirgin olmuştu kız. Fakat yolu da öğrenmek zorundaydı. Genç, bu saatte otobüse binemezsin artık çok geç oldu. Yanında paran var mı dedi.

Kızın cebinde parası vardı fakat ne diyeceğini şaşırdı ve birden yok deyiverdi. Gencin canı bu duruma sıkıldı, şimdi böyle yürümek olmaz, otobüse de binemeyeceğine göre taksiyle gitmen gerekiyor.

Cebimde sadece 50 lira var ama merak etme, şuradan bozdurayım hemen gelirim dedi ve köşedeki bir işletmede parayı bozdurdu.

Kız, gencin teklifini kabul edemeyeceğini ısrarla söylese de, adam ikna olmadı, bak, ne ben bu 20 lirayla fakir olurum ne de sen zengin olursun, al şu parayı atla bir taksiye. Hızlıca git Üsküdar’a. Gece vakti başına bir şey gelmesin şimdi.

O an aklımdan geçenleri anlatmam gerçekten çok zor, haberlerde duyduğumuz, gördüğümüz onlarca olay ve şuan da başıma gelenler. İşte insan böyle olmalı. Şu basit iyiliği yapmak çok mu zor.

Herkes de okumalı bu hikayeyi, bir kadına sahip çıkmak, korumak çok mu zor? Bunun için önce insan olmalıyız, insanlığın değerini kıymetini bilmeliyiz.

Sosyal medyada bu ve buna benzer anlatılan onlarca hikayeden birini sizler için hazırladık ve paylaştık, eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER