Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hayat ve Kahve Fincanı: Bir grup eski okul arkadaşı yıllar boyu gelenek haline getirip senede bir gün de olsa bir araya gelmeyi ihmal etmemişler.

Devamını Oku…
03 Mart 2018 - 7:36 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.


Hayat ve Kahve Fincanı: Bir grup eski okul arkadaşı yıllar boyu gelenek haline getirip senede bir gün de olsa bir araya gelmeyi ihmal etmemişler.

Yine böyle bir buluşma arefesinde hep birlikte karar verip, sevdikleri ve üzerilerinde çok emeği olan emekli hocalarını ziyarete gitmiş.

Uzun yıllar sonra bu görüşme hepsine iyi gelmiş. Ne kadar artık birer yetişkin olsalar da hepsi yinede talebe imiş hocalarının gözünde.

İşlerinden hayatlarından ailelerinden ve sorunlarından söz etmişler. Hoca, iş yaşamında her biri başarılı ve kendince önemli yerlere gelmiş eski öğrencilerine, kahve ikram etmek üzere mutfağa gitmiş.

Biraz sonra elinde değişik boy, renk ve kalitede birçok fincanın bulunduğu bir tepsiyle geri dönmüş. Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, farklı farklı olan fincanları ve kahve termosunu masaya koyup, kahvelerini oradan almalarını söylemiş.

Tüm eski öğrenciler, kahvelerini alıp koltuklarına döndüğünde, durum tamda hocanın beklediği üzere gelişmiş, öğrencilerinin anlattıklarından sonra sıra hocalarına gelmiş ve onlara şunu söylemiş:

Farkına vardınız mı bilmem. Zarif görünümlü, güzel, şık fincanların hepsi alındı, masada yalnızca vasat ve basit görünümlü fincanlar kaldı.

Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama işte bu hepimizin ortak sorunu olan bahsettiğiniz problemlerinizin ve stresin nedeni.

Hepinizin istediği aslında fincan değil, kahve iken, bilinçli olarak her biriniz birbirinizin aldığı fincanlara baktınız ve daha çok beğendiğiniz kendinizce en güzel fincanı seçmeye çalıştınız.

Oysa bir kahve içip gideceksiniz, fincanın nasıl olduğunun ne kadar önemi var ki? İşte meselenin özü; Yaşamınız, hayatınız kahveyse; iş, para ve mevki fincandır.

Bunlar yalnızca hayatı tutmaya yarayan araçlardır ama yaşamın kalitesi bunlara göre değişmez. Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin tadını çıkarmayı unutabiliyoruz.

Bu noktada amaçları ve araçları karıştırmamak ve yerlerini değiştirmemek ve de buna çaba göstermek hayatınızın kalitesini artıracak sorunlarınızı minimum seviyeye indirecektir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER