Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar)

Devamını Oku…
27 Aralık 2017 - 0:17 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.


BİR BARDAK KOLA İÇİNCE VÜCUTTA NE OLUR?

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar)

Fosfarik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller. 20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur.

Karaciğeriniz vücuttaki şekeri yağa çevirerek buna cevap verir.Bunlar sadece birkaç dakika içinde olur. 40 dakika: Kafein absorbsiyonu (Emilme, örn.sindirim, gıdaların barsaklarda absorbsiyonudur) tamamlanır.

Göz bebekleriniz büyür. Kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin (Bir pürin bazı olan adeninin riboz şekerine bağlanmasıyla oluşan nükleosit.) reseptörleri (Çeşitli uyarıları alabilen ve duyu organlarının yapısında bulunan özelleşmiş hücre, hücre grupları veya sinir uçları. Almaç) rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde depomin(Beynin birkaç bölgesinden salgılanabilen dopamin duygularınızı, hareketlerinizi, haz hissini ve acıyı etkileyen bir kimyasaldır.) salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücutta oluşturduğu tepkimelere benzer.60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı). Bu vücutta depolanmış olan kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberinde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacakksınız, kendininzi bitkin ve halsiz hissedeceksiniz.

Vücudunuzdan kola ile beraber aldığınız bütün su dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz. Şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacaktır. Tıpkı bir bağımlı gibi.

Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER