Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Baba ve Hediye!

Devamını Oku…
16 Ocak 2018 - 14:00 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.


Bir Babanın Hediyesi hikayesini mutlaka okumalısınız… Ders çıkarılması gereken bir hikaye olduğunu göreceksiniz. Sevdiklerinizle de paylaşmayı ihmal etmeyin…

6 yaşındaki küçük bir çocuk babasıyla birlikte olduğu birgün aklına ilginç bir şekilde şu soru gelir, dayanamaz ve babasına sorar, – Babacığım bir şey sorabilir miyim? – “Evet oğlum sor bakalım” der babası. – “Baba, ben 18 yaşıma geldiğimde bana hediye olarak ne alacaksın?”

Küçük bir çocuktan beklenmeyen bu ilginç soru karşısında babası önce şaşırır sonra da şu cevabı verir. “18 yaşına girmene daha çok var çocuğum”

Ve aradan seneler hızla akıp geçer ve çocuk 17 yaşına gelmiştir. Bu konuşma ve çocuğun sorusu çoktan unutulmuştur. Sonra birgün çocuk hastalanır ve acil bir şekilde bir hastaneye kaldırılır. Durumu ağırdır, Onlarca tetkik yapılır.

Doktor, çocuğun babasına gencin her iki böbreğininde tamamen iflas etmiş olduğunu söyler. Genç çocuk, babasına sorar,-“Babacığım hastalığım çok mu kötü, yoksa ölecek miyim?”

Babası gözyaşları içerisinde “Asla oğlum seni asla bırakmam” der. Sonra çocuk 1 sene tedavi olur ve ihtiyacı olan böbrek bulunur nakil gerçekleşir ve çocuk sağlıklı bir şekild evine döner. Artık 18 yaşındadır. Annesi, babasının kendisine bir mektup yazdığını söyler ve mektubu verir.

Mektupta şöyle yazmaktadır…“Canım oğlum, bana bir soru sormuştun hatırlıyor musun? ‘Babacığım ben 18 yaşıma geldiğimde bana hediye olarak ne alacaksın.’ demiştin.”

“İşte sana hediyem, artık istediğin gibi sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsin, istediğin yere gidebilirsin, istediğin gibi koşabilirsin. Artık hastanede kalman gerekmiyor, senin yerine ben hastane kalacağım. İyi ki doğdun oğlum benim içinde koş, benim için de yaşa hayatı dolu dolu…”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Beğendiyseniz Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER