Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adam yaşlı babasıyla bir mağazaya girer, kendilerini karşılayan tezgahtara tezgahtara babası için iki takım elbise almak istediğini söyler.

Devamını Oku…
01 Ocak 2018 - 21:05 'de eklendi ve 12964 kez görüntülendi.


Adam yaşlı babasıyla bir mağazaya girer, kendilerini karşılayan tezgahtara tezgahtara babası için iki takım elbise almak istediğini söyler. Takım elbiselerin olduğu bölüme doğru geçerken ukala tezgahtar, “Dede yaş kaç?” diye sorunca adam cevap verir

“Babam 80’e yakın kulakları biraz az duyar, bir şey sormak isterseniz biraz bağırarak sor.” Tezgahtar “Dede,zaten yaş 80 olmuş ne yapacaksın iki takım elbiseyi, ne gerek var? Bir elbise alırsan sana ömrünün sonuna kadar yeter, gömer seni merak etme.”

Tezgahtarın laflarına dayanamayan oğlu cevap verir, “Birini kendine birini de dedeme almak istiyoruz” Tezgahtar şaşırarak,”Vay be, dede 80 yaşında olduğuna göre babası 105 yaşında falan olmalı.”

Adam “Evet, büyük dedemin düğününe gideceğizde”, Tezgahtar şok “Neee? dede 105 ise büyük dede en az 130 yaşındadır o zaman. Ha birde evlenmek istiyor.” Adam yine cevap verir, “Yoo aslında kendisi pek de istemiyor ama annesi ve babası çok ısrar ediyorlar, iyi bir aday bulmuşlar illa torun istiyorlarmış.”.

Tezgahtar elindeki takım elbiselerle dona kalmıştır. Adam bu hâli görünce dayanamamış ,” Kardeşim.. sana hiç kimse kendi işime bakmayı öğretmedi mi? Böyle devam edersek Orta Asyaya kadar gideriz herhalde.

Sana ne kaç takım alacakmış, kime alacakmış, ne yapacakmış?”. insanı sinir eden, illallah dedirten, her şey hakkında bir bildiği varmışçasına ortaya atılan, üstüne vazife olmayan işleri vazife edinen,başkalarının hayatını kurcalamak ve her şeyi merak etmek gibi huyları olan, her şey için mutlaka bir fikri , önerisi bulunan, her şeyin en iyisini sadece kendisi bilirmiş gibi davranan, her şey olduğunu zanneden aslında hiç bir şey olan sınır tanımaz ukala insanlar, çevremizde en sık rastlanan bu kişilikler aslında bunlar bizi sürüler halinde kuşatmıştır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER