Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Yabancı adam, her gün tam çıkış saatinde ilkokulun karşısındaki otobüs durağına gelerek oturuyordu.

Devamını Oku…
07 Ocak 2018 - 5:12 'de eklendi ve 3411 kez görüntülendi.


Yabancı bir adam, her gün tam çıkış saatinde ilkokulun karşısındaki otobüs durağına gelerek oturuyordu. Uzak bir mesafeden günlerce ilkokuldan çıkan öğrencileri gözetlemeye devam etti.. Özellikle okul dağılırken okul servisine binmeyen, ailesi tarafından alınmayan, eve yanında arkadaşı olmadan yalnız yürüyen bir çocuk arıyordu.

Bu kötü niyetli şahıs sonunda aradığını bulduğuna karar verdi. 8 yaşlarındaki bu küçük erkek çocuk her gün okul çıkışında evine yalnız olarak yürüyordu. O gün de çocuk okuldan biraz uzaklaşınca hemen yanına geldi, ortalık kalabalıkta olsa herkesin kendi halinde olmasından faydalanarak çocuğun yanına yaklaştı.

Neticede küçük çocuğu gözeten ve koruyan kimse yoktu. Çocuğun önünde eğilerek ona bazı aksilikler olduğunu, annesinin kendisini yolladığını ve çocuğun kendisi ile gelmesi gerektiğini, onu annesine götüreceğini söyledi. Bunun üzerine çocuk bir kaç adım gerileyerek adama sordu:

Pekala o zaman şifreyi söylemen lazım, şifre ne? Adam bunu duyunca, neye uğradığını şaşırdı. Hiç beklemediği bu soru karşısında hızlıca caddenin öbür tarafına geçti ,çocuğun yanından uzaklaşarak gözden kayboldu.

Çünkü; Annesi daha önce çocuğu ile bu konuları konuşmuş, ve aralarında bir şifre oluşturmuşlardı. Annesi ona sıkı sıkı tembihlemiş, şifreyi söylemeyen hiç kimse ile neden gitmemesi gerektiğini iyice anlatmıştı.

Ve bu küçük ayrıntı, belki de küçük çocuğun hayatını ve başına gelebilecek çok kötü şeylerden onu kurtarmıştı. Lütfen bunu ihmal etmeyin, çocuklarınızla konuşun.Aranızda bir şifre oluşturun. O şifreyi söylemeyen kimse ile kesinlikle bir yere gitmemesi gerektiğini söyleyin. Belki hiç olmazsa kendi dünyamızı biraz daha emniyetli hale getirebiliriz. Belki de bu şekilde çocuklarımızı biraz daha koruyabiliriz. Çevremizi bu tehlikelere karşı uyarmayı kendimize görev edinmeliyiz.

Bunu lütfen paylaşın, küçük çocuğu olsun yada olmasın yakınlarımıza bunları anlatmalıyız… Her okuyan paylaşsa belki bir çocuk kurtulur…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER