Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Nankörlüğün Böylesi

Devamını Oku…
27 Ocak 2018 - 12:28 'de eklendi ve 9882 kez görüntülendi.


Nankörlüğün Böylesi: Bir adam çok sigara içiyordu. Zaman içinde arttırarak günde iki paket içmeye, hatta iki paket bile yetmemeye başlamıştı.

Eşinin bu durumuna çok üzülen karısı devamlı sigaranın sağlığına, cebine, etrafına verdiği zararlardan bahsederek yalvar yakar onu vazgeçirebilmek için elinden geleni yaptı.

Sigara bırakma hattından tutunda, eczanelerden ilaçlar, aktarlardan çeşitli terkipler, bu konu ile ilgili dergiler kitaplar alarak elinden gelen ne varsa yaptı. Sonunda bir gün adam karısını dinledi ve sigarayı bırakmaya karar verdi. Karısı adama sigara içme her gün iki paket sigara parasını bana ver biriktirelim, dedi.

Adamın aklına bu da yattı. Her gün iki paket sigara parasını kenara koyup biriktirmeye başladılar. Sigarayı bırakınca adam kendini daha dinç, daha zinde hissetmeye başladı.

Bunu da bir spor salonuna yazılmak izledi. Bu arada her gün karısına verdiği iki paket sigara parasıyla da her ay cumhuriyet altını almaya devam ediyorlardı.

Kadın bu durumdan çok memnundu, hem eşi gittikçe daha sağlıklı bir duruma geliyor, hemde hatırı sayılır bir para biriktiriyorlardı. Adam gün geçtikçe çok daha iyi görünüyor, fiziği spor yaptığı için onu daha genç gösteriyordu.

Adam zamanla kendine bakmaya, fit bir vücuda sahip olup iyi giyinmeye, kişisel bakımına özen göstermeye de devam etti. Spor salonu bu ya, her çeşit insan geliyor, orada onu görüp bakan kadınlar dönüp bir daha bakıyordu.

Sonra bir gün bir kadınla tanıştı spor salonunda. Zamanla tanıştığı kadınla iyice yakınlaşan adam, tüm birikimini ve de sigara parasıyla aldığı tüm altınları da alarak karısını o kadınla beraber olmak için terk etti.

Karısı artık günde üç paket sigara içiyor. Hayat işte, en büyük darbeyi bazen en yakınların en çok fedakarlık yapıp düşündüklerin vuruyor.

Bu hikayenin konusu bırakın eşinizi olduğu gibi kalsın, yanınızda olsun da ne kadar zararlı alışkanlığı olursa olsun değil. Bu hikayenin konusu işte insanlar böyledir. Her zaman yaptığınız iyiliği karşılığını göstermezler. Sizce de öyle değil mi?Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER