Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Psikolojik bir sorunu olduğunu düşünen adam caddede yürürken başını kaldırdığı an psikolog tabelası gözüne ilişir,

Devamını Oku…
17 Aralık 2017 - 11:27 'de eklendi ve 6463 kez görüntülendi.


Psikolojik bir sorunu olduğunu düşünen adam caddede yürürken başını kaldırdığı an psikolog tabelası gözüne ilişir, kim bilir kaç paradır derken iyice yaklaşınca alttaki yazıyı okur “ilk seans ücretsiz.”

Hemen zili çalar kapı açılır, içeri girer, merdivenlerden birinci kata çıkar, güler yüzlü bir sekreter karşılayıp içeri alır ve biraz beklemesi gerektiğini söyleyerek çay ikram eder.

Bu arada, prosedür gereği adamın hasta kayıt bilgilerini alır. Adı adresi, telefonu, işi, yaşı, medeni durumu derken bütün gerekli bilgileri sorar. Adam bunlar işini iyi yapıyor galiba diye düşünürken diğer hastasını gönderen psikolog adamı içeri buyur edip oturmasını söyler.

Adam derdini anlatmaya başlar.” Hocam, benim uyku problemim var, bir kaç aydır ne hikmetse uyuyamıyorum. Sürekli sanki yatağın altında biri varmış gibi geliyor, yatağın alına yatıyorum bu sefer de üstünde biri var gibi geliyor.

Işıkları yakıp evin içinde dolaşa dolaşa sabahı ediyorum. Ne zaman ortalık hareketlendi, sokaktan arabalar sesler gelmeye başladı anca o zaman uyuyup kalıyorum.”

Adamı dikkatle dinleyen psikolog kendinden emin bir şekilde,”Bu bir tür saplantıyı, zaman zaman bireyler bu tür durumları yaşayabiliyor, sorun değil hallederiz.6 aylık bir tedaviyle bunları aşarız. Haftada bir seans yeterli olur, müsaitseniz hemen yarın saat 14:00’e ilk seansı yazıyorum.” deyince adam der ki,

“Tabi olur, şey seans ücreti ne kadar acaba?”, Psikolog “Seans başı 200 tl, altı ayda hesaplarsak 4800 tl” diyerek gülümsemiş. Adam yutkunarak, teşekkür edip çıkmış, çıkış o çıkış.

Psikolog aradan birkaç ay sonra adamla caddede karşılaşmış “beyefendi nasılsınız seansa gelmediniz sekreterim defalarca aradı ama size ulaşamadı, hastalığınız nasıl oldu?” diye sorunca adam ” Merak etmeyin ben 3 TL’ye hallettim”, psikolog şaşırarak ” Aaa, öyle mi, peki nasıl oldu?.”

Adam başlamış anlatmaya “Sizden çıktıktan sonra ilerideki kahvehaneye gittim, orada eski bir arkadaşa rastladım, muhabbet arası derdimi anlatınca, kolayı var kes karyolanın bacaklarını dedi, bende kestim, mesele halloldu. Ona bir çay ısmarladım, ben bir çay içtim sorunum 3 TL’ye çözülmüş oldu.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER