Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Zamanın birinde halkın zengin Müslümanlarından biri…

Devamını Oku…
17 Kasım 2017 - 2:01 'de eklendi ve 519 kez görüntülendi.


Zamanın birinde halkın zengin Müslümanlarından biri padişah ile görüşmek istemiş. Padişah’a bir çeşme yaptırmak istediğini söylemiş, lakin bu çeşmeden Müslümanların içmesi helal değildir diye de şart koymuş.

Padişah çok şaşırmış ve sebebini sormuş… Adam başlamış anlatmaya, demiş ki, padişahım Cumartesi günü bir sinagoga askerlerinizi yollayın ve sinegog’un din adamını da zindana atın.

Pazar günü kiliseye asker yollayın ve papazı zindana atın. Cuma günü de camiye askerlerinizi yollayın ve imamı zindana atın… Padişah anlam veremese de merak ettiği için kabul etmiş, Cumartesi günü Sinagog’a askerleri yollamış, din adamını zindana götürmeye yeltenmişler.

Yahudiler isyan çıkarmışlar! Bizim din adamımızı alamazsınız diye ayaklanmışlar ve izin vermemişler. Askerler geri dönüp padişaha durumu anlatmış. Ertesi gün yani Pazar günü, aynı şeyi Kilise’ye giderek yapmışlar.
Papaz’ı götürmek istemişler. Bu sefer de Hristiyan halkı ayaklanmış, Papaz’ımızı vermeyiz diye isyan çıkarmışlar ve müsaade etmemişler. Askerler yine eli boş dönmüş saraya…

Gel zaman git zaman günlerden gelmiş Cuma, askerler bu sefer camiye doğru yola çıkmış. Camiye varmışlar ve imamı tutuklamak istemişler. Cemaate de bunu söylemişler. Cemaatten çıt çıkmamış… Kimse “hayırdır imamı neden götürüyorsunuz?” dememiş ve askerlere engel olmaya çalışmamış.

Aksine “kim bilir ne yaptı da tutuklandı, zaten baştan beri bu adamım gözüm tutmamıştı” gibi sözler söylemeye başlamışlar… Askerler saraya imamla beraber dönmüşler. Padişah da bu duruma üzülmüş, zengin adam da “ya işte padişahım, kendi imamını, din adamını savunmayan bu insanlara bu çeşmeden su içmek helal değildir” demiş…Bu hikayeden çıkarmamız gereken ders, Müslümanların halinin ne kadar üzücü olduğu. Kendi din adamlarımıza sahip çıkmalıyız. Kesin bir hatasını görmeden insanları yaftalamamalıyız. Haksızın daima yanında durmalıyız. Okuduğunuz için teşekkürler. Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER