Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Binlerce orta direk ailenin ev hanımının ortak duygularıyla kendimi anlatıyorum. Koca işte, çocuklar okulda, ben sabahtan başlarım onları işe okula göndermekle maratona.

Devamını Oku…
26 Nisan 2018 - 2:30 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.


Bir AVM hikayesi; Binlerce orta direk ailenin ev hanımının ortak duygularıyla kendimi anlatıyorum. Koca işte, çocuklar okulda, ben sabahtan başlarım onları işe okula göndermekle maratona.

Hep onlardan önce bir şeyler yetişmem gerek. Kahvaltı, yemek çamaşır temizlik, komşularla bazen kapı önünde bazen pencereden lak lak derken hayat böyle devam edip gidiyor.

Eksikleri beye bir gün önceden söylerim alır gelir, haftada bir pazarım var, sebze meyve almaya ona da komşularla gider geliriz.

Bir gün duyduk ki artık şehrin ortasında kalan eski tarifin fabrika arazisine dev bir hiper market gelecekmiş.

O zaman kadar market mi bilirdik sonradan öğrendik hiperini süperini. Etrafında da bir sürü dükkanlar her aradığın şey olacakmış, üstelikte çok ucuzmuş. Biz orta halli aileler en çokta buna sevinmiştik.

Şükür kıt kanaatte olsa geçiniyoruz şimdi dev market gelince nasılsa her şey ucuz bol bol alır, yer içeriz rahat ederiz diye seviniyorduk.Küçük şehrin sakinleri olarak böyle bir hizmetin bize sunulmasına haliyle çok sevindik. Bu işe haklı olarak sevinmeyenler de vardı tabii.

Semtimizde yer alan küçük ve orta çaplı dükkanlar, Nihayet açılan devasa hiper süper market inanılır gibi değildi. Sanki o gün bedava dağıtıyorlarmış gibi, bütün şehir orada, yer gök insan kaynıyor.

Mahalleliyle beraber bizde gittik. Her mahalleye hatta ara sokaklara değin her on dakika da bir ücretsiz servisler vardı. Bizim haftada bir pazara önce haftada 1 sonra 2 kere de hiper market eklendi.

Sonra pazarı da bıraktık. Nasıl olsa ücretsiz servis var, mahallede canımız sıkıldığında çıkıyoruz köşe başına arkadaş ile servise biniyoruz, doğruca yeni alışveriş merkezine gidiyorduk.

Reyonlara baktıkça içimiz gidiyor, şimdi müşterinin ayağını alıştırmak için böyle ucuz satıyorlardır, sonra da bu günleri bir daha bulamayız hissine kapılıyoruz.

Koca kamyonet büyüklüğünde alışveriş arabalarını önümüze katıp dolanmaya, doldurmaya başlıyoruz. Hiç ihtiyacım olmasa bile beğendiğim bir şeyi mutlaka almalıyım.

Alsam ne yaparım? Aman canım, birine hediye ederim, diyorum içimden.Sıraya giriliyor, sırada beklerken hafiften göz ucuyla başkalarının aldıkları süzülüyor.

Sizin görmemiş olup, başkasının sepetinde fark ederek beğendiğiniz bir ürünü hemen koşarak alıp gelme şansınız hâlâ mevcuttur.

Sonra sıra hesap ödemeye geliyor. Nakit alışveriş yapan hemen hemen hiç yok. Herkeste bir kredi kartıdır gidiyor. Ben geri kalır mıyım.

Canım, zaten akşama kadar çalışıp didinip yoruluyorsun, bir de alışverişle marketle mi uğraşacaksın. Sen bana bir kredi kartı çıkarttır, ben hepsini hallederim, zaten herkeste var bir bende yok. Kartı da koyduk cebimize.

Bazen yanılıp şaşırıp kocasıyla birlikte gelenler oluyor, onların hallerine acıyorum. Ağız tadıyla bir şey alamıyorlar.

Erkeklere kalsa her şey lüzumsuz. Bu sebeple biz hanımlar içi en uygun alışveriş saatleri kocamızın işte olduğu zamanlardır.

İndirimdi, servisti, onda var bende yoktu derken o kadar çok harcama yapmışız ki, kredi kartı borcunun hepsini bu ay ödeme mümkün değil, neyse canım ihtiyaçları aldık, zaten gereksiz bir şey almadık ki hayat çok pahalı, ne yapalım, bu ay asgarisini ödeyelim, önümüzdeki ay daha hesaplı gider hallederiz, tesellileriyle, aradan aylar geçti, artık asgariyi de ödeyemez hale geldik.

Elimizde market arabalarıyla gördüğünü al o aldı bende alayım derken meğerse geleceğimizi ipotek etmişiz, alırken taşı kasada taşı paketle, hamallığını yap bir servisin hatırına.

Bakkala bir telefon edince ne lazımsa sadece o gelirdi, ay başı öder gül gibi geçinirdik.

Nihayet icralık olduk, kırmızı kalem yedik kartlar gitti, borç ikiye katlandı, 10 taksit yaptırdık o ucuz diye aldıklarımızı belki iki katı fiyatına almış olacağız. Ama teselli savunma hazır: “Benim suçum değil ki, şartlar öyle gerektiriyordu”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER