Hayret Türkiye

BİM’in açılımı nedir, sahibi kim? İşte yanlış bilinen gerçekler…

Bim hakkında söylentiler uzun zamandır yayılmakta fakat doğrusu nedir? Detaylar haberimizde…

BİM’in açılımı nedir, sahibi kim? İşte yanlış bilinen gerçekler…
13 Kasım 2017 - 20:59 'de eklendi ve 6633 kez görüntülendi.


BİM’in Açılımı Ne, Sahibi Kim! Sonunda Ortaya Çıktı! BİM’in açılımı ne ve sahibi kim? Bim marketlerinin açılımı nedir? Peki ya sahipleri kim? Dedikodu halinde herkes başka başka şeyler söylüyor… İşte gerçekler

BİM isminin ne anlama geldiği en çok merak edilen konulardan biri. BİM’in isminin Birleşik İslami Marketleri olduğu iddiası sosyal medyada sıkılıkla karşılaştığımız sorulardan birisiydi.

Konuya ilişkin iddialar BİM’in resmi sitesinde yalanlandı. BİM’in resmi sitesinde yapılan duyuru ortaya atılan bu iddialara son noktayı koydu. BİM ismi nedir sorusunun en kesin cevabıdır.

BİM’in anlamı Bİrleşik Marketler A.Ş’nin kısaltılmışıdır. BİM, 1995’te hizmet vermeye başlayan ve ana ilkesi temel gıda ve tüketim ürünlerinin mümkün olabilecek en uygun fiyat ve yüksek kalite sağlayarak tüketiciye sunan marketler grubudur. BİM marketler grubu, yüksek indirim modelinin ülkemizde ki ilk temsilcisidir.

BİM marketler zincirinin Türkiye’de 2015 sene sonu itibariyle toplamda 4.972 mağazası vardır. Diğer yandan Fas, Mısır gibi ülkelerde de toplamda 140 şubesi vardır.

Çalışmalarına 21 mağaza ile başlayan BİM kimin ? Bim sahibi kim ? gibi sorular hep akıllarda dolanmıştır.Bazıları cemaat ile bağlantısı var diyor, bazıları devletin diyor, İsrail’in bile diyen var.Bim halka açık bir şirket olup en büyük hissedar Mustafa Latif Topbaş’dır. Ayrıca diğer hisse dağılımları da şu şekildedir: Mustafa Latif Topbaş %14,78 Ahmet Afif Topbaş % 9,39 Abdulrahman El Khereiji % 2 Firdevs Çizmeci % 1,15 Fatma Fitnat Topbaş % 1,00 Ahmed Hamdi Topbaş % 0,53 Ahmet Hamdi Topbaş % 0,17 Ömer Hulusi Topbaş 0,12 İbrahim Halit Çizmeci % 0,00 Diğer (Halka Açık) % 70,86

Herkesin bildiği gibi BİM, ürünleri daha uygun fiyattan halka sunmaktadır. Kalitesini bazıları yeterli bulurken bazıları ise kalitesinden şikayet etmektedir . BİM marketler grubu, mağaza harcamalarının düşük olmasından (Nasıl düşük oluyor bilmiyorum.) ve ürünleri koliler içerisinde teşhir etmesinden dolayı maliyeti düşürüp uygun fiyata satabildiklerini söylenmektedir.

Pek çok kişi bilmese de BİM, müşteriler tarafından beğenilmeyen ürünleri de geri almaktadır.
BİM marketler zinciri, sıklıkla indirim günleri düzenleyerek sınırlı sayıda satışa sunduğu ürünleri piyasa değerinin altına satmaktadır.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER