Hayret Türkiye

Beyne Yararlı Olan Besinler…

Unutkanlığı gidermek ve beyini geliştirmek için bu besinler tavsiye ediliyor…

Beyne Yararlı Olan Besinler…
02 Ocak 2018 - 2:23 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.


Yüzde 80’e Kadar Beyin Fonksiyonlarını Geliştiriyor, Hafızayı Güçlendiriyor! Mutlaka Kullanın… Unutkanlığı gidermek ve beyini geliştirmek için bu besinler tavsiye ediliyor…

Hafızanızı kuvvetlendirecek, konsantrasyon ve odaklanmanızı yükseltecek oldukça yararlı besin, takviye, bitki bulunmakta. Bu beyin gıdalarını, düzenli egzersiz ve kaliteli bir gece uykusu ile birleştirdiğinizde, beyin kuvvetinizi güçlendirmiş olursunuz.

Balık: Şayet  büyükleriniz size balık tüketmenin  sizi akıllı yapacağını anlatıysa, doğru söylemiş. Yağlı balık türleri örneğin som, sardalya,uskumru,ringa oldukça yüksek miktarda omega -3 yağı olarak bilinen EFA özelliğine sahiptir.

Bu yağ, beyin hücrelerimiz için oldukça önemlidir. Öğrenmeyi ve hafızayı güçlendirir. Sardalya da aynı zamanda  hafıza için önemli  olan beyin kimyasalı choline özelliği bulunmaktadır.

Otlar: Gingko biloba, Doğu kültüründe yüz yıllardır uygulanan, herkes tarafından bilinen hafıza otudur. Kan damarlarını genişleterek ve istenen  oksijeni arttırarak , beyine giden kan akışını yükseltir. Ancak neticesini  görmeye başlamanız birkaç haftayı bulabilir. İlave olarak beyin hücrelerini hasara uğratacak radikallerden de kurtulur.

Yeşil çay: Son zamanlarda yapılan araştırmalarda yeşil ve siyah çayın Alzheimer olan kişilerde, akıl fonksiyonlarının ve hafızanın kaybolduğu bir rahatsızlıkla savaşma ilacı olduğu öğrenildi. Biberiye: Biberiye hafızayı kuvvetlendirir, zihin açıklığı  sağlar ve beyin yorgunluğunu azaltır. Araştırmalar, biberiyenin uzun süreli  hafızayı %15 geliştirdiğini göstermiştir. Bununla birlikte  yapılan bir başka çalışmada da, biberiye yaprağını  koklamak hafızayı güçlendirdiği, konsantrasyonu yükselttiği kanıtlandı.

Su: Beynin %70 su ile kaplı olduğunu için, su hafızamız için oldukça önemlidir. Aslında su beyin fonksiyonlarının tam olarak hızlandırır. Su olmadığı zaman daha yavaş çalışır. Su hafıza için önemlidir.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER