Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Güneşli güzel bir günde parkta oynayan çocukların neşeli sesleri kuş cıvıltıları gibiydi.

Devamını Oku…
01 Nisan 2018 - 16:38 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.


Beş Dakika Daha
Güneşli güzel bir günde parkta oynayan çocukların neşeli sesleri kuş cıvıltıları gibiydi. Herkes az çok birbirini tanıyordu. Tanımasalar bile çocuklarını oynamaya getirdikleri parka göz aşinalıkları ve en azından bir selamlaşmaları vardı.

Kadın parkta yandaki bankta oturan adama iyi günler dedikten sonra “Bakın, bu taraftaki salıncakta sallanan benim oğlum” dedi. Adam gülümseyerek “Maşallah sevimli bir oğlunuz var” dedi.

“ Allah acılarını göstermesin. Diğer salıncaktaki mavi kazaklı da benim oğlum, hava güzel oldu mu her gün gelmek istiyor bende kıramıyorum.” Sonra saatine baktı ve;

“Heyyy, Oğlum, artık gitme zamanı geldi” diye seslendi oğluna. Çocuk salıncakta yükselirken “Beş dakika daha baba, lütfen yalnızca beş dakika daha” diye karşılık verdi babasına. Adam “peki” der gibi başını sallayınca çocuk neşeyle sallanmaya devam etti.

Dakikalar sonra adam ayağa kalkarak tekrar seslendi oğluna “Oğlum, artık gidelim mi, ne dersin?” Çocuk yine gitmeye isteksiz “Ne olur baba, beş dakika daha, lütfen, beş dakika daha” diye bağırdı babasına.

Adam “Tamam” deyince çocuk kahkahalar atarak sevinçle sallanmaya devam etti. Sonunda kadın dayanamadı ve sesinde gizli bir hayranlıkla “Ne kadar sabırlı bir babasınız” dedi. Adam gülümsedi kadına.

“Sabır değil yaptığım” dedi. “Büyük oğlumu geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim. Buraya yakın hemen şu alt yolda bisiklet sürüyordu. Büyük oğlum için yeterince zaman ayırmadığımı onu kaybedince çok daha iyi anladım..

Oysa şimdi onunla beş dakika daha fazla birlikte olabilmek için neler yapmazdım ki? Küçük oğlum da aynı hatayı yapmayacağıma dair kendi kendime söz verdim .

Özellikle gitme vaktimizden yarım saat önce başlıyorum hadi demeye “Beş dakika daha baba” dediği zaman, oyun oynamak için beş dakika daha kazandığını düşünüyor, oysa işin gerçeği ne biliyor musunuz?

Lütfen baba deyip benden oluru alıncaki o sevici ve mutluluğu bana yetiyor. Ben onu oyun oynarken beş dakika daha fazla izleyebiliyorum, asıl kazanan benim”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER