Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Benim için hiçbir iş, hiçbir kişi benim için “anneee” diye seslenen çocuğumdan önde olmadı.

Devamını Oku…
18 Mart 2018 - 16:43 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.


Benim için hiçbir iş, hiçbir kişi benim için “anneee” diye seslenen çocuğumdan önde olmadı. Evimizde aman kirlenmesin, dağılmasın diye ayrılmış kapısı kilitlenmiş bir misafir odamız yok, evimizin her yeri bizim yaşamamız için.

Misafire özel hiçbir şeyimiz yok . Ne saklanmış kaldırılmış tabak çatak kaşığımız var ne de başka bir şey. Hepsini birlikte kullanıyoruz, misafirimize de aynısıyla ikramda bulunuyoruz.

Kim gelirse gelsin, evimizde çocuklarla beraber yaşıyoruz, o sebeple dağınıklık karışıklık hiç önemli değil, panik yok burada çocuklar var, gelen bizi görmeye geliyor, temizlik tertip düzen için denetlemeye gelmiyor.

Sevdikleri için geliyorlar. En azından ben öyle inanıyorum ve gittiğim yerler de öyle gidiyorum. Bu sebeple evlerin dağınık olması, evimin dağınık olması hiç sorun değil, çocuklara kızmak için sebep değil. Kırılır dökülür dağılır, beraber toplarız sileriz.

Evdeki hiç bir ev iş de çocuklarımdan ayrıcalıklı bir an önce yapılmalı, önceliğine sahip değildir. Onların seslenmeleri mola vakti, dinlenme zamanı gibidir benim için.

Sohbet ederken araya girmelerine, seslenmelerine kızmam, aksine “yavrum bir şey söylüyor” diye sohbetimi keser dikkatimi onlara veririm.

Öncelikli olan beni en çok mutlu edenlerin söyledikleri. Evimizde huzur ve mutluluk en önem şey bizim için. Hayatımıza dahil ettiğimiz insanları bizi önemseyen insanlardan seçmeye çalışıyorum.

Bu yüzden bizi mutsuz etmeye çalışan, gereksiz yere eleştiren insanların ne kendileriyle ne de söyledikleriyle ilgilenmiyorum.

Ailemin huzuru, evimle ya da çocuklarımla ilgili etrafımdakilerin ne düşündüğünden çok daha önemli. Engellemeyin çocuklarınızı, şu ne der, bu ne der diye düşünmeyin, bu kadar kasmayın kendinizi insanlar için.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER