Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Benim adım Nesrin. Fransa’da doğdum. 22 yaşındayım. Annem ve babam Türkiye’de doğmuşlar.

Devamını Oku…
18 Ocak 2018 - 11:01 'de eklendi ve 22286 kez görüntülendi.


Benim adım Nesrin. Fransa’da doğdum. 22 yaşındayım. Annem ve babam Türkiye’de doğmuşlar. Sonradan 1980’li yıllarda Fransa’ya gelip yerleşmişler. Ailem hristiyan bir aile. Soy olarak da Ermeniyiz. Sizlerin bi çoğunuzun ailesi de müslümandır değil mi?

Sizler az veya çok dininizi biliyorsunuzdur. Belki bilmeyeniniz de vardır. Benim hrıstiyan olan ailemin içinde Müslüman olan yanlızca ben varım. 15 yaşında İslamı seçtim. Şu anda 22 yaşındayım. Hidayete erişim tam 7 sene oluyor elhamdulillah. Hani Allah-u Teala diyor ya : “Kim hidayet isterse ona hidayet yolarını açarım ”

Öyle bir duygu ki kelimeler yetmez, cümleler yetmez, tam olarak yaşanır. Küçüklüğümden beri komşumuz olan bir Türk ailesi ile görüşüyorduk. Annem anneleriyle, bende kızlarıyla arkadaşlık ediyorduk. Ben devamlı onların evlerine gidiyordum.

Bu ailede gördüğüm islami güzellikler ve sıcak hava sebebiyle kendimde bir huzur hissettim. Daha sonra kendi kendime sordum: Niye ben Müslüman olmuyorum? dedim. Onların da yardımıyla Kelime-i Şehadet getirdim ve Müslüman oldum elhamdulillah. Daha sonra arkadaşımın annesi bana İslamı, Allah’ın ne kada büyük ve yüce olduğunu anlatı. Kalbimde Allah aşkı doğmaya başladı.

Sanki ben bu dünyada değilim, bambaşka bir alemdeyim. Çok tuaf bir duygu. Sonra benim için yeni bir hayat başladı, yeni bir yaşam. Babam çok karşı çıktı. Kesinlikle istemiyordu. Annem için pek fark etmiyordu, karşı gelen en çok babamdı.

İlk zamanlar babamdan sakladım Müslüman olduğumu. Namazlarımı kılarken kapımı kilitliyordum, ondan gizli kılıyordum. Tabiki bunlar kolay olmuyordu. Bir keresinde anahtarımı kaybettim, koyduğum yeri hatırlayamadım. Namaz kılmam gerekiyordu. Kapının arkasına sandalye, dolap gibi ağır şeyler koymaya çalıştım.

Babam benim kapımı zorlayarak girdi. Beni namaz kılarken gördü. Namazım bitince bağırdı, çağırdı . Ancak bazı sözler vardır ki dövmekten daha beterdir. Sen Hristiyansın dedi bana. Beni Müslüman olarak çok zor kabul etti. Çok zor bile olsa zamanla kabuletti elhamdulillah. Daha sonra islami bir okula gitmeye kara verdim.

Kendi kendime; ”Mademki Müslüman oldum temel dini bilgiler almam lazım”dedim. Müslüman dostlarımın yardımı ile bir İslami okula (İbn-i Sina İslam Enstitüsüne) yazıldım. Tabiki bütün aile ayağa kalktı, hiç kimse istemiyordu benim bu okula gitmemi. Neyse zor oldu ama başardım Rabimin yardımıyla.

Birkaç yılda dinim İslam hakkında birçok şey öğrendim. Ancak öğrendiklerime bakınca günümüz müslümanlarını gördüğüm zaman çok üzülüyorum. Müslümanlar maalesef harama düşebiliyorlar, ahlaken kötü davranışlarda bulunabiliyorlar. Belki günümüz müslümanları da dinlerini tam olarak öğrenmiyorlar.

Maalesef örnek olamıyorlar ve ellerindekinin kıymetinin farkında değiller. Bu beni çok üzüyor. Kardeşlerim ! Elinizdeki nimeti geri çevirmeyin, her şeyin, elinizdekilerin kıymetini bilin. Çünkü İslam’ı zor bulanlar ve çok zorluklarla yaşayanlar var.

Lütfen onarı düşünerek davranın. Dininizi çok güzel öğrenin, cahil kalmayın, güçlü ve cesaretli olun. Ben sizlere ”kardeşlerim”diyorum. Çünkü gerçekten bana bir çok kişi kardeşlik yaptılar. Sizlerde kardeşliğinizi gösterin lütfen.

Allah-u Teala diyor ya Hucurat Suresi’nde ”Müminler ancak kardeşidir.” Bu Allah’ın kurmuş olduğu bir iman kardeşliğidir. İnşaallah bir çok şeyi düşünürsünüz ve ibret alırsınız. Rabbim beni buna sebep kılsın. Bana ve bütün kardeşlerinize dua edin. Kendinize iyi bakın, Allah emanet olun.

“Kardeşiniz NESRİN (Christine) ELDEMİR” adıyla sosyal medyada paylaşılan bu hikayeyi sizler ile paylaştık beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER