Hayret Türkiye

Bebeklerini Bakıcıya Bıraktılar…

Eve Geldiklerinde Gözlerine İnanamadılar

Bebeklerini Bakıcıya Bıraktılar…
16 Ocak 2018 - 12:42 'de eklendi ve 1474 kez görüntülendi.


Bakıcıya Bıraktıkları Bebeklerini Eve Geldiklerinde Gözlerine İnanamadılar…

Bakıcıya emanet ettikleri bebeklerini bu halde görünce ne yapacaklarını şaşırdılar ve bakın ne yaptılar… Oregon’da  bulunan aile bebeklerini bıraktıkları bakıcı telefonlara yanıt vermediği  sırada yemek yiyorlardı.

1 olan  erkek  ve 3.5 yaşında olan kız çocuklarını  bakıcıya bırakmışlardı. Maalesef kaygılarında haklı çıkmışlardı. Anne ve baba evlerine geri döndüklerinde bakıcı uyuyordu  oğulları Jacob’un ise katıla katıla ağlıyordu.

Ertesi sabah Jacob’ın yüzünde  morluklar meydana gelmeye başladı. Bakıcı  bebeye şiddet uygulamıştı. Yaşadıkları ülkenin kanunlarına göre  bebeklerinin bakıcı tarafından  gördüğü şiddet tespit edemiyorlardı.

Çift kendilerince Facebook’ta çare buldu. Geçtiğimiz mart’ta yaşanan olay, Joshua’nın kanunlara  inancını kaybederek durumu Facebook’ta yayınlamasıyla büyük yankı buldu.

Hadisenin ardından bebeklerini bir hastaneye götürdüler. Hekimler küçük çocuğun  fiziksel şiddete maruz kaldığını doğruladı. Bunla birlikte  şiddete maruz kalan bebeğin  hayatını kaybedebileceğini dahi belirttiler.Aile olayı hemen polise bildirdi. Bebek  için rapor alındı. Polis aileye hiç bir şekilde dönüş yapmadı. Aradan yaklaşık bir ay kadar bir süre geçtikten sonra  polisi arayarak durumu sordular  ancak bakıcının  gözaltına alınamayacağını  söylediler.

Oregon kanunlarına göre bebek bakıcısının suçlu olması  için bebekte  darp izlerine rastlanması ve bebeğin  acı çekmesi gerekiyormuş. Şiddet görmesine  rağmen bebeğin konuşamaması  üzerine  şiddeti  bakıcının uyguladığını tespit etmek  zormuş.

Çift hala yaşadıkları olayın şokunda ve hadiseyi  atlatmaya çalışıyor.  Olayla ilgili  Alicia, “Yasalara olan inancımı yitirdim. Suçlunun yakalanamaması bizi hayal kırıklığına uğrattı” diye konuştu.

Joshua  bakıcının kanunlar gereği gözaltına alınamaması  üzerine Facebook’ta sitem dolu bir mesaj paylaştı.  Paylaşımın  bir kısmında, “HİÇKİMSE bir çocuğa böyle davranamaz ve çocuğum konuşamıyor diye bundan kolayca yırtamaz” diye konuştu.

Herkesin tedbirini alması için Lütfen 1 kez paylaşın… 

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER