Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bebeğin karnı doğumdan kısa bir süre sonra şişmeye başladı aile ne yapacağını şaşırdı, doktorlar testleri yaptılar ve o acı haberi verdiler…

Devamını Oku…
30 Ocak 2018 - 21:59 'de eklendi ve 2523 kez görüntülendi.


Bebeğin karnı doğumdan kısa bir süre sonra şişmeye başladı aile ne yapacağını şaşırdı, doktorlar testleri yaptılar ve o acı haberi verdiler… Aile öyle üzüldü ki babası kendi canını vermeye hazırdı ki harika bir şey oldu…

ABD’de hayatını sürdüren  Amanda ve Justin’nin  bebeği Braylee,  her anne baba adayı gibi minik bebeklerini heyecanla beklediler.

Tabi ki tek istedikleri bebeğin  sağlıklı doğmasıydı, doğdu da. Ancak çocuklarının yaşadığı onları derinden etkiledi.

Bebek doğduktan  sonra talihsiz bir olay yaşadı. Bebeğin teni aniden sararmıştı.  2016’da doktorlar çocuğa ‘Bilier Atrezi’ teşhisi koydu.

Nadir görülen rahatsızlığa sahip insanların safra kesesi doğuştan olmuyor. Doktorlar, Braylee’nin anne ve babasına  bebeğin sağlığının  iyi olmadığını  söylediler. Anne ve baba aldıkları haberle yıkıldılar. Braylee cerrahi müdahale yapılsa da   bir şey değişmedi.

Bebeğin sağlığı gittikçe  kötüleşmeye başladı. Midesi adeta bir balon gibi oldu. Doktorlar, çocuğa acilen karaciğer nakli yapılmasını belirtildi.

Nakil oldukça uzun sürdü. Doktorlarla görüştükten  sonra Justin karaciğerinin bir bölümünü kızına verilmesini istedi. Ameliyat çok riskliydi. Justin’in ölme ihtimali yüksekti. Ancak baba hiç tereddüt etmedi. Tek istediği bebeğini  mutlu ve sağlıklı görmekti.

Justin tam ameliyata girecekti ki  bir mucize oldu. Bir donör bulundu. Geçirdiği bir kazadan dolayı beyin ölümü gerçekleşen bir adam içlerinde Braylee’nin olduğu iki çocuğa organlarını bağışladı.

Nakil başarılı geçti. Braylee’nin vücudu karaciğere uyum sağladı ve bebek hızla iyileşmeye başladı. Teninin rengi normale döndü. Aynı diğer çocuklar gibi gülüp oynamaya başladı. Braylee’nin taburcu olalı bir yıl oldu.

Şu an 19 aylık olan çocuk oldukça  mutlu ve sağlıklı. Ölmeden   önce organlarının bağışlanmasını isteyen  adam sayesinde iki bebek hayata döndü.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER