Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Kızarıklıkları Görünce Çocuğunu Doktora Götürdü Duyduklarına İnanamadı!

Devamını Oku…
16 Kasım 2017 - 21:17 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.


Kızarıklıkları görünce çocuğunu doktora götürdü duyduklarına inanamadı! Çocuğunuzun vücudunda böyle lekeler varsa aman dikkat hemen doktora götürün! Yoksa çok geç olabilir!

Bebeğinin vücudunda kırmızı lekeler görünce anında doktora gitti. Küçük çocuk durumu ucuz atlattı. Bütün anne ve babaların en büyük korkusu evlatlarının ciddi bir hastalığa yakalanacağı korkusudur.

Karen McGregor oğlunun bedenindeki kızarıklıkları görür görmez, bebeğini bir hekime gösterdi ve bebek durumdan ucuz kurtuldu.

Hepsi sosyal paylaşım sitesindeki bir paylaşım sayesinde oldu. Karen, Lyme hastalığı hakkında sosyal medyada bir fotoğrafta gördü. Kendi oğlunda da ona benzer belirtileri gören kadın, hemen bebeğini bir doktora gösterdi.

Lyme hastalığı keneler tarafından bulaşıyor. Fakat Karen bebeğin vücudunda keneye rastlamadı. Yine de ne olur ne olmaz diyerek çocuğunu bir doktora gösterdi.

Doktor, çocuğun Lyme hastalığına yakalandığını belirtti. Şansa bakın ki anne doktora tam zamanında gitmişti. Çocuk uygulanan antibiyotik tedavisi sonucu sağlığına kavuştu. Karen daha sonra diğer aileleri uyaran bir gönderi paylaştı.Paylaşımında, “Bütün anne babalar bu kızarıklıklara dikkat etsin. Önemsiz gibi görünüyor ancak eğer zamanında Facebook’ta yapılan o gönderiyi görmeseydim, muhtemelen durumu önemsemeyecektim.” dedi. Yaptığı gönderi binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Doktorlar da referans olarak çocuğun fotoğrafını paylaştılar.

Lyme hastalığı, tedavi edilmediği takdirde felç, menenjit ve diğer kalıcı hasarlar bırakan rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Lyme hastalığının ilk belirtisi, kene ısırığı sonrası çocukların vücutlarında oluşacak dairesel kızarıklıklar.

Kızarıklık, 1-4 hafta boyunca vücutta belirir ve ısırık 5 cm boyutlarındadır. Bazı durumlarda, deride hissizlik ve kaşıntıya sebep olur. Yorgunluk, baş ağrısı, kas ve eklem ağrısı hastalığın diğer belirtileri. Hastalık vücuda yayıldıkça, boyun, kol ve bacaklarda ağrı, kilo kaybı ve geçici yüz felcine yol açabiliyor.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER