Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Batı zihniyetinin ikiyüzlü halini anlatan ibretlik hikaye…

Devamını Oku…
24 Ocak 2018 - 15:42 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.


Batı zihniyetinin ikiyüzlü halini anlatan ibretlik hikaye… Bir gün, adamın biri New York’ta Central park’ta sabah erken vakitte spor amaçlı yürüyüş ve hafif koşu yapmaktadır. Tam da bu sırada, başıboş sahipsiz pitbull cinsi bir köpeğin annesinin yanındaki küçük bir kıza saldırdığını görür.

Feryatlar içinde bağıran kızın ve annesinin hemen yardımına koşar, köpekle sıkı bir boğuşma yaşadıktan sonra baktı ki çare yok ne yapsa köpek kıza saldırmaktan vazgeçmiyor, eline geçirdiği bir demir çubukla köpeğin kafasına vurarak köpeği öldürmeyi başarır ve böylece küçük kızın hayatını kurtarır.

Annesi kanlar içinde ağlayan kızına sarılarak onu teskin etmeye çalışırken adama da minnetle teşekkür etmeyi ihmal etmez. Hemen olay yerine çağrılan ambulans ilk müdahaleyi yaptıktan sonra kızı ve annesini hastaneye götürmek üzereyken olay yerine gelen ekiplerde bulunan polisler adamı tebrik eder, durumla ilgili rapor tutmaya başlarlar.

Yaşananlara tanık olan ekip amiri polis komiseri adamın yanına gelir elini sıkar ve şöyle der: “sen bir kahramansın! yarın bütün gazeteler -cesur new yorklu küçük kızın hayatını kurtardı- diye yazacaklar!”

Adam, ”A federsinin memur bey, ben New York’lu değilim” deyince, polis şöyle yanıt verir: “o halde -cesur amerikalı, küçük kızın hayatını kurtardı- diye yazacaklar!”

Adam, ”ben amerikalı da değilim” deyince polis ” peki o zaman nerelisin sen?” diye merakla sorar. Adam ”pakistanlıyım” diye yanıt verince, hemen durum değişir ve adam gözaltına alınarak yaka paça kelepçelenip doğruca polis merkezine götürülüp, sorgusuz sualsiz nezarete atılır.

Ertesi gün gazetelerin manşetlerinde şöyle yazmaktadır:”Fanatik islamcı parkta masum amerikan köpeğini acımasız bir şekilde kafasına demirle vurarak öldürdü!

Polis tarafından kaçarken yakalanıp gözaltına alınan zanlı , çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, Hakim tarafından suçlu bulunarak tutuklandı ve ceza evine gönderildi.

BU HİKAYEYİ BEĞENDİYSENİZ 1 KEZ PAYLAŞIN HERKES OKUSUN!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER