Hayret Türkiye

Bamya Suyu Şeker Hastalığına Karşı!

Bamya suyu yüksek şekeri düşürüyor!

Bamya Suyu Şeker Hastalığına Karşı!
10 Ocak 2018 - 9:37 'de eklendi ve 9728 kez görüntülendi.


Bamya suyu yüksek şekeri düşürüyor!

Şekerinizi kontrol altına almak için doğal besinlerden faydalabilirsiniz, sağlıklı beslenme ve düzenli hareket, şeker hastalığından kurtulmanıza veya hastalığın daha hafif seyretmesine yardımcı olabilir. Sağlıklı beslenme birçok hastalığın en önemli tedavilerindendir.
Mutlaka denemenizi tavsiye ederiz…

Obeziteden tutun da, kolesterolü dengelenmeye, kanserin önlenmesine  kadar pek çok faydası olan bamyanın, yüksek şekeri  düşürülmeye de yardımcı olduğunu biliyor muydunuz..?  Sofralarımızda sıklıkla bulunan ancak çok farklı faydası bulunan bamyanın yararlarını sizin için araştırdık. İşte bamyanın bilinmeyen 8 faydası…

Çözünür ve çözünmez lifler barındırır. Çözünebilir lif metabolik toksinleri giderir. Böylece kalp rahatsızlığı riskini düşürür ve sindirim sistemi ile  zararlı toksinlerin  dışarı atılmasına yardımcı olur.

Ülseri engellemede önemli rolü bulunan  bamya, sindirim sisteminde bulunan asidi sıfırlar. Retinayı korur ve kataraktını engellemede  büyük fayda sağlar. Stres ve depresyonu azaltırken, mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olarak sinir sistemini korur.  İçinde bulunan C vitamini, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için önemli bir besindir.

K vitamini kuvvetli kemikler inşa etmek ve kemik yapısını korumak için önemlidir. Kan pıhtılaşma proteinlerinin üretimi için önemli bir etkendir. Demir, kalsiyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller barındırır.Zayıflamak isteyenler için bamya iyi bir  tercihtir. Bamya, içeriğinde bulunan yüksek lif miktarı  sayesinde tokluk hissi verir, idrar söktürücüdür ve kabızlığa faydalıdır.

Bamya diyabet tedavisi için faydalıdır. Bamya suyu kan şekeri düzeylerini azaltmaya yardımcı olur. Yani, diyabet kontrolü için düzenli olarak bamya suyu içmek gerek. Dilimler halinde doğradığınız 2-3 adet bamyayı bir bardak suyun içerisine  koyun.

Bardağın ağzını sıkıca kapatın ve oda sıcaklığında bir gece  bekletin.. Kahvaltıdan önce  bamyaları çıkararak suyunu tüketin. İki hafta  tekrarladığınız taktirde  şeker seviyenizin düştüğünü göreceksiniz…

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER