Hayret Türkiye

Devamını Oku…

İneğin başına gelen görülmez kaza! Balkon ahırın üzerine çöktü! Mahsur kalan ineği kurtarmak için herkes seferber oldu.

Devamını Oku…
18 Şubat 2018 - 4:18 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.


İneğin başına gelen görülmez kaza! Balkon ahırın üzerine çöktü! Mahsur kalan ineği kurtarmak için herkes seferber oldu.

inegin basina gelen olay 2

İstanbul’un Sarıyer semtinde Fatih Sultan Mehmet mahallesinde 3 katlı eski bir binada birinci katın dış balkonu gündüz saat 10:30 civarında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle hemen altında ki içinde bir inek bakılan ahırın üzerine büyük bir gürültüyle çöktü.

Dairede oturan vatandaşlar ise gürültü ve sarsıntının paniğiyle dışarı çıkarak, hemen meydana gelen olayı ve durumu itfaiye ekiplerine ” İnek vardı altta. Dışarı çıktık balkon çökmüş ” diyerek bildirdiler.

Üç katlı evin birinci kat balkonun hemen altına derme çatma olarak yapılan hayvan damının tavanı da balkon beton üzerine çökmesiyle yıkılırken ahırda bakılan inek de duvar ile çöken balkonun arasında kaldı.

inegin basina gelen olay 3Çöken balkonun moloz yığınları altında sıkışıp mahsur kalan ineği kurtarmak için mahalle sakinleri ve itfaiye ekipleri seferber oldu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri moloz yığınları arasında mahsur kalan ineği kurtarmak için çalışma başlattı.

Kurtarma çalışmaları sırasında yapılanları izleyen ineğin sahibi kadın ise göz yaşlarına hakim olamadı. Kurtarma çalışmaları sırasında moloz ve beton parçalarını kaldırmak için iş makinesi çağrıldı.

İtfaiye ekipleri iş makinesi yardımıyla ineğin üzerindeki betonu kaldırarak ineği sıkıştığı yerden kurtarmayı başardı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucu kurtarıldı.

inegin basina gelen olay 4

Kurtarma çalışmaların ardından inek sıkıştığı yerden kurtarılarak sahibine teslim edildi. İneğin sahibi kadın hayvanın üzerine battaniye sararak hayvana olan sevgisini gösterdi ve ineğe daha sonra yem ve su verdi. Olayın ardından ineğin boynuzlarından birinin kırıldığı görüldü.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Diğer haberlerimizi de okumak için sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER