Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Okuldan zilin çalmasıyla o sessizlik yerini çocukların cıvıltısına bırakır…

Devamını Oku…
01 Şubat 2018 - 12:52 'de eklendi ve 389 kez görüntülendi.


Babalarıyla övünen 3 öğrencinin bu harika hikayesini mutlaka okumalısınız…

Okuldan zilin çalmasıyla o sessizlik yerini çocukların cıvıltısına bırakır, hele son dersse çantası kapan sanki ev kaçıyormuş gibi koşa koşa sınıftan sonrada okuldan dışarı atar kendisini ve o heyecan biraz sonra durulur.

Çocuklardan birincisi: Benim babam en külüstür arabayı bile eline aldı mı tepeden tırnağa öyle bir hâle getiri ki tanıyamazsın 0 gibi olur jet gibi çalışır hale gelir.

Bir ayar yapar çalıştığı bile anlaşılmaz tık tık saat gibi olur deyince arkadaşları sorar ne iş yapıyor baban mühendis mi? Çocuk cevap verir: “hayır sanayide tamirci.”

İkincisi; Benim babam en yıkık dökük harabe bir evi bile yepyeni yapar, saray gibi olur, pırıl pırıl olur tanıyamazsın, hatta isterse temelden başlayıp her şeyiyle yapıp bitirebilir.

Yine arkadaşları sorar biri der mimar mı, öbürü der inşaat mühendisi mi? Çocuk cevap verir “yok ya inşaatta usta.”Sonuncu öğrenci benim babam körlerin gözlerin bir anda iyi eder, tekerlekli sandalyedekileri yürütür. Arkadaşlarının şaşkın bakışları arasında devam eder hatta kolu olmayanların kollarını çıkartır, iki öğrenci dönüp iyice şaşırmış halde sorarlar.

Biri der organ nakli yapan cerrah mı? Öbürü der baban ermiş mi? Çocuk cevap vermiş. “Hayır Büyük Şehir belediyesinde Zabıta amiri.”

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu hikayeyi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu hikayeyi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER