Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Baba otoritesinin ağır bastığı bir ailede büyümüştüm.

Devamını Oku…
02 Mayıs 2018 - 2:05 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi.


Çocuklarınızla Konuşun; Baba otoritesinin ağır bastığı bir ailede büyümüştüm. Bırakın babamın karşısına geçip bir şey söylemek, anneme bile çekine çekine söylettirdim.

Aslında babam bizi çok severmiş ama gizliden içten içe. Terbiyeli olsunlar, edepli olsunlar diye yüzgöz olmazmış. Bunları büyüyünce anladım.

Armut dibine düşer derler ya; bizimkisi de o hesap devir değişiyor ama biz hâlâ gördüğümüze takılmışız o kafadan gidiyoruz. İşte küçük oğlumla yaşadığım bu olay ne kadar hatalı olduğumu geç olmadan anlamamı sağladı;

Malum çalışıyoruz, emekçiyiz işten eve geç vakit yorgun geliyorum, ilk okula giden oğlum kapıdan girince üzerime atlıyor, bir şeyler anlatıp oynamak istiyor.

Ben ise o hâlimle sadece ona sarılıp öpüyor ve hadi odana git diyorum. Bazen surat edip başını önüne deyip giderken de arkasından söyleniyorum,

“Bizim bir odamız bile yoktu, her şeye sahipsin,yorgunum anlasana, hâlâ ne istiyorsun da surat ediyorsun anlamıyorum” Bir zaman sonra oğlum ben eve gelince koşup üzerime atlamıyor, bana sorular sormuyor, hatta odasından bile çıkmıyordu.Annesinden öğrendim hep resim yapıyormuş. İyi iyi çok güzel artık büyüyor demek ki akıllandı, diye düşünüp sevinsem de bir müddet sonra bu gidişat beni rahatsız etmeye başladı.

Ters giden bir şeyler hissediyordum Oğlum ben sorarsam konuşuyor, cevap veriyordu. Durgun bir hâle dönüşmüştü. Arada sadece resimlerini gösteriyor, anlatıyor oda ben istersem.
Bir gün odasına gittim, arkamdan eşimde geldi.

Ne resmi yaptın bunlar kim, bu büyük adam benim küçük olanda sendin diğeri de, derken lafı ağzımdan aldı “Hayır bu büyük olan benim bu küçük olanlarsa sen ve annem”,

“İyide bizi küçük kendini büyük çizmişsin niye?” diye sorup gülümsedim. Ama aldığım cevapla gülümsemem yerini bambaşka duygulara bıraktı;” ben büyüyüp iş sahibi oldum ve çalışmaya başladım.

Siz de yaşlanıp küçüldünüz beliniz büküldü. Benim işten gelmemi dört gözle bekliyorsunuz, konuşmak sohbet etmek için. Ben gelince yorgunum hadi odanıza diyorum.

Arkanızdan da , sıcacık odanız var, her şeyinizi alıyorum daha ne istiyorsunuz diye bağırıyorum” O anda hatamı anladım.

Küçücük oğlumun ruhuna neler ekmiştim de onlar filizlenmeye başlamıştı. O günden sonra bir daha oğlumu ihmal etmedim.

Onsuz ne kahvaltı yaptım ne de yemek yedim. Onunla konuşup oynamadan, Onun saçlarını okşayıp uyutmadan uyumadım.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER