Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Bir Japon çocuğun tek hayali vardı. Oda ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna bir türlü izin vermiyordu.

Devamını Oku…
10 Ocak 2018 - 9:05 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.


Azim ve bilginin zaferi! Bir Japon çocuğun tek hayali vardı. Oda ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna bir türlü izin vermiyordu. Bir gün geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu çocuk sol kolunu kaybetti. Yeni yetişen genç bu moral bozukluğu ile çok zor bir dönemden geçiyordu ve bunalıma girmişti.

Okula gitmek istemiyor, hiçbir şeyle ilgilenmiyor, adeta hayata küsmüştü. Ailesi çocuğun gün be gün daha da kötüye gittiğini, yaşama sevicini iyice kaybettiğini görünce son çare olarak ona yaşadıkları yerdeki en iyi karate hocasını tutmaya karar verdi.

Hoca ilk dersinde çocuğa karşısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurma hareketini gösterdi. Hatta ikinci ,üçüncü dördüncü ve sonraki bütün derslerde uzun zaman boyunca hep aynı hareketi gösteriyordu.

Çocuk bir gün hocasına “Hocam ben çok sıkıldım, artık başka hareketlere geçsek olmaz mı?” dedi. Hoca ise bunu kabul etmeyerek kendi yaşıtlarının olduğu gençler kategorisinde bu hareketi en hızlı, en iyi yapan kişi olmadıkça bitiremeyeceğini söyledi.

Çocuk o kadar hızlanmıştı ki, neredeyse hocasını bile göz açıp kapayıncaya kadar yere vurabilecek kadar kendini geliştirmişti. Bir gün hoca elinde bir afişle geldi. “Gençler Karate Şampiyonası” afişi. Elindeki diğer kağıtta çocuğun gençler karate şampiyonasına başvurusu ve katılım belgesi vardı.

Çocuk çok şaşırdı.Nasıl olacaktı bu? Birkaç gün sonra müsabakaların yapıldığı salondaydı. İlk müsabakasında rakibinin karşısına çıkacağı sırada heyecanla hocasına sordu “Hocam bu iş nasıl olur? Ben tek kolluyum ve sadece tek hareket biliyorum. Kesin kaybederim.”Hocası ise; “Sen sadece hareketi yap” cevabını verdi. Çocuk ringe çıktı ve ilk hareketiyle rakibini eledi. Sonra diğerini, diğerini derken bildiği tek hareketle finale kader çıktı. Finalde karşısında kendisinden epeyce iri birisi vardı. Önce çok çekindi ama yine bildiği hareketi yaparak son rakibini de yendi ve şampiyon oldu.

Sevinçle hocasının yanına koştu.”Hocam sadece bir hareket biliyorum, tek kolluyum ve şampiyon oldum. Hocası çocuğa baktı ve dedi ki; “Senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir.Ve bir tek savunması vardır oda, rakibin sol kolunu tutmak.”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER