Hayret Türkiye

Ayda 12 Bin TL Maaş Verilen İş!

Bakın Neymiş…

Ayda 12 Bin TL Maaş Verilen İş!
15 Ocak 2018 - 13:39 'de eklendi ve 16573 kez görüntülendi.


Ayda 12 bin TL maaş verilecek binlerce eleman alınacak. Bu sektörde çalışacak eleman bulunamıyor…

Tırmanan işsizlik, iş  sektöründe  rekabeti artırırken, nadir olan  meslekler ise  normal bir çalışanın aldığı maaşın bir  hayli üzerinde maaş alıyor.

En düşük  Asgari ücret 1400 TL  olan bir çalışanın, neredeyse  3 katın olan  bir meslek var ve bu meslekte çalışacak  eleman bulunamıyor.

Civcivlerin yumurtadan çıktıktan sonra cinsiyetini belirleyen ‘seksörlük’ de bu mesleklerden biri.  Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ikamet eden Okan Kavlak, ülkemizde 17-18, dünyada ise 200 ‘seksör’den bir tanesi. Yaklaşık ortalama 12 bin TL, uzman az Kavlak, bu mesleğinin inceliklerini şu sözlerle açıkladı: “Biz dünyada çok az kişiyiz.

Kuluçkadan çıkmış saatlik civcivin cinsiyetini belirliyoruz. İyi bir seksör saatte maksimum 800-1200 civcivin cinsiyetini yüzde 2 hata payı ile belirleyebiliyor. Aylık maaşlarımız ise ortalama 11-12 bin lira arasında” gerçek  mesleği bankacılık olmasına rağmen seksörlükte çalışan Kavlak, Güney Kore’de oldukça yaygın olan bu alanın  eğitimini Hollanda’da gördüğünü söyledi.

Kavlak sözlerine şöyle devam etti: “Civcivlerin cinsiyetini belirlemek çok zor bir iş. Uzman olmanız gerekiyor. Aksi halde sıkıntı yaşarsınız.

Civcivin cinsiyetini dünyaya geldiği bir saat içerisinde bilemezseniz, bir daha ibiği çıkıp horoz olduğu anlaşılana kadar, ‘Büyüyecek de yumurtlayacak’ diye beklersiniz. “Sektörde en çok arananı ve kazandıranı klok ırklarına bakabilen seksördür.

Mesleğin en önemli noktası ‘Klok’tan, yani makattan bakarak belirlenmesidir. Buradaki hata payı ise en fazla yüzde 2 olmalıdır. Bu orana seksör yokluğundan İngiltere yüzde 3’e bile razı görünüyor.

Gençlerden, aylık kazancın 10-12 bin lira arasında değiştiği bu mesleğe ilgi göstermelerini istedi. Ortalama bir civcivin cinsiyetinin kendiliğinden belli olması için 45 günlük olması lazım. Bu süre içerisinde ibiği çıktığı için zaten cinsiyeti belli olur”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Lütfen 1 kez paylaşın, bu fırsatı herkes öğrensin…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER