Hayret Türkiye

Ayakta, Yanma, İğne Batması, Karıncalanma Oluyorsa! 

İşte Sebepleri Bunlar…

Ayakta, Yanma, İğne Batması, Karıncalanma Oluyorsa! 
02 Ocak 2018 - 13:31 'de eklendi ve 17597 kez görüntülendi.


Ayaklarda, yanma, iğne batması, karıncalanma oluyorsa! İşte sebepleri bunlar…
Bu rahatsızlık sizde de bulunuyorsa…

Nöropatik ağrı yaşayan kişilerde yanma, batma karıncalanma gibi belirtiler olur. Normal bir ağrıya benzemeyen uyarılar, bu kişilerde oldukça  şiddetli yanma ve batmaya neden olur.

Bu yanma, batma ve karıncalanma durumları ciddiye alınmalıdır özellikle sık sık oluyorsa. Bu belirtilerin ortaya çıkmasının arkasında ciddi bir durum olabilmekte. Bu durumlar uzmanlar tarafından şöyle açıklanıyor.

Bu sebeple de tedavi için ağrı kesici kullanmak etki sağlamaz. Bu kişiler, bazı epilepsi ve depresyon ilaçlarının uygulandığı rahatsızlık grubudur. Nöropatik ağrıların en fazla yaşayan insanlarda şeker hastalarının olduğunu belirten Tan,

“Türkiye’de yapılan son çalışmalarda, her 4 kişinin 1’inde ya şeker hastalığı ya da gizli şeker dediğimiz tablo söz konusudur.  Şeker hastalığı olan kişilerde de eninde sonunda nöropatik ağrı dediğimiz belirtiler karışımıza çıkacaktır” diye ifade etti.

Prof Dr. Ayşen Akıncı, bu çeşit  ağrıların normal ağrılardan farklı olduğuna söyleyen, “Fibyoloji dediğimiz yaygın ağrılar, sızılar, yorgunluk, sabah yorgun kalkma, uyku bozukluğu ile giden bir hastalık da bu nöropatik ağrı tiplerinden bir tanesidir”“Hastaları muayene ettiğimiz de birtakım tetkikler istediğinizde bir pozitif sonuç bulamıyorsunuz. Bu durumda her şey normalmiş gibi algılanıyor.

Halbuki bu hastalık iltihapsız kas romatizması dediğimiz fibromiyaliji hastalığı var, bu hastalığın etkileri de beyinde yapılan çalışmalarda göstermek mümkün. İlaç tedavileri var özellikle egzersiz tedavilerini tavsiye ediyoruz.”dedi

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER