Hayret Türkiye

Asit Reflüsü İçin 6 Doğal Tedavi Yöntemi…

Reflü hastalığı için mutlaka doktora başvurmalısınız…

Asit Reflüsü İçin 6 Doğal Tedavi Yöntemi…
11 Ocak 2018 - 11:35 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.


Reflü hastalığı için mutlaka doktora başvurmalısınız, doktor tavsiyesinden sonra bu doğal tedavi yöntemlerini de denemenizde fayda olabilir. İşte tedaviye yardımcı bitkisel çareler…

Asit reflüsü son zamanlarda oldukça yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Bu hastalık ayrıca, gastroözofageal reflü ya  da peptik ülser rahatsızlığı olarak da bilinmektedir. Bu rahatsızlık, mide asitleri boğaza geri gittiğinde meydana gelir ve çoğunlukla bir yanma hissine yol açar.

Hatta pek çok kişi bunu kalp kriziyle karıştırır. Asit reflüsü şikayeti bulunan insanlar, ayrıca vücutlarının farklı kısımlarında farklı hastalıklardan da sorun yaşamaya meyillidirler. Yanma hissi ve asidite hemen  her durumda uyku bozukluklarına ve horlamaya sebep oluyor; dolayısıyla astıma, mide hazımsızlığına, nefes kokmasına, yemek borusu iltihabına, ülser gelişmesine ve bazı durumlarda yemek borusu kanserine neden olabilmektedir.

Aloe Vera Suyu, sağlığınıza birçok bakımdan faydalı olacak özelliklere sahiptir. Önemli içeriklerinden  biri, anti-enflamatuar olmasıdır, bundan dolayı asit reflüsü semptomlarını azaltmaktadır. Yemeklerden en az yarım bardak aloe vera suyu tüketmesi önerilmektedir. Bu meyve suyunun ayrıca kabız giderici etkisi de bulunmaktadır.

Karbonat, pH seviyesini düzenlemesi için önerilmektedir. Bu tedavi, ayrıca asit reflüsünü azaltmak bakımından da oldukça etkilidir. Karbonatı bir büyük bardak su içine bir çay kaşığı ilave ederek seyreltin ve böyle tüketin.

Zencefil pek çok çalışmaya göre zencefil, mide koruyucu özelliklere sahip bir bitkidir çünkü asit önleyici ve Helikobakter pilori bakterisini azaltıcı içeriklere sahiptir. Yani  bu doğal özellik, ülser önleyici tedavi olan lansoprazolden sekiz kata kadar daha etkilidir.Asit reflüsü sorunlarıyla  baş edebilmek için bir çay kaşığı taze zencefil ve bir fincan kaynar su ile bir çay hazırlayın, beş dakika demlendikten sonra ve yemeklerden önce tüketin.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER