Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Üç arkadaş ve tren istasyonu hikayesi.

Devamını Oku…
16 Kasım 2017 - 22:28 'de eklendi ve 1044 kez görüntülendi.


Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler, içlerinden biri gişeye gitmiş ve bilet almış, trenin ne zaman geleceğini sormuş.

– Bir saat 15 dakika. Arkadaşlarına dönmüş ve demiş ki,

– Daha çok var, hadi şu karşıdaki kafeye gidelim ve ayrılmadan önce beraber bir çay içelim.

Arkadaşları kabul etmiş ve kafeye gitmişler, çayları söylemişler ve başlamışlar muhabbete, laf lafı açmış sohbete dalıp gitmişler. Birden trenin düdüğü ile kendilerine gelmişler ve trene doğru koşmaya başlamışlar fakat nafile yetişememişler.

Tren kaçmış. Ne yapalım diye önce şöyle birbirlerine bakmışlar sonra neyse artık bir sonrakine bilet alalım. Yine aynı kişi gişelere gitmiş ve sonraki trenin kaçta olduğunu sormuş. Görevli bir sonraki trenin 2 saat sonra olduğunu söylemiş.

Eli mahkum adam kabul etmiş ve bileti almış, sonra arkadaşlarına demiş ki artık geri dönmek olmaz bir sonraki treni beklemek zorundayım. Daha 2 saat varmış hadi tekrar o kafeye gidelim fakat bu sefer dikkatli olalım ki yine kaçırmayalım.

Arkadaşlarında biri, – Yok artık bir daha treni kaçıracak halimiz yok. demiş.

Sonra yine o kafeye girmişler. Yine çaylar, kahveler gelmiş, sohbet koyu, yakın arkadaşların muhabbeti çok iyiymiş. Sonra bir de ne olsun yine trenin düdüğü ve yine başlamışlar koşmaya, tren bu sefer de kaçmış. Artık hepsi iyice gerilmiş ve sinirlenmişler bu kadar da olmaz diyorlar.

Tekrar sormuşlar sonraki tren ne zaman, bu sefer ki 1 saat sonra, yine bileti değiştirmiş adam ve tekrar o kafeye gitmişler, önce demişler tamam artık çay kahve yok sohbete dalıyoruz tren kaçıyor, kaç saattir buradayız, böyle şey olur mu?

Önce biraz oturmuşlar sonra içlerinden biri dayanamamış koca 1 saat nasıl geçsin ya siz istemiyorsanız ben bir tane çay alırım. O alınca diğerleri de dayanamamış onlarda almışlar birer çay, fakat bu sefer dikkatliler, gözleri, kulakları trende.

Ama çayda çok güzel, sessiz sessiz çay içmekte olmaz, Bir iki kelam etmeye başlamışlar, sonra da trenin düdüğü, fakat bu sefer daha hızlı hareket etmişler, Koşarak trenin yanına atlamışlar, içlerinden ikisi çok iyi koşuyormuş biri bir vagona diğeri diğer vagona atlamış. Fakat biri yetişememiş.

Önce çok üzülmüş sonra birden başlamış gülmeye, kendi kendine diyormuş ya böyle bir şey nasıl olabilir, n’oluyor bize böyle? Kimseye anlatsak inanmaz bu olaya.

Adam hem böyle söyleniyor hem de gülüyormuş. İçeriden görevli çıkmış gelmiş, yine mi kaçırdın treni onu anladık da niye gülüyorsun be adam?

-Ben treni kaçırdım ama arkadaşlarım trene binmeye başardılar.

-Ee nesi komik bunun?

– Birader onlar beni geçirmeye, yolcu etmeye gelmişlerdi…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER