Hayret Türkiye

Arabasıyla Çarptı, İnip Bakınca Şok Oldu!

Sosyal medyada binlerce kez paylaşılan bu hikayeyi kesinlikle okumalısınız, göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Arabasıyla Çarptı, İnip Bakınca Şok Oldu!
16 Ocak 2018 - 9:48 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.


Sosyal medyada binlerce kez paylaşılan bu hikayeyi kesinlikle okumalısınız, göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Genç adam her şeyden habersiz bir şekilde otobanda aracıyla hızlı bir şekilde ilerliyordu. Bir anlık dalgınlıkla olacak ki karşısında hiç bir şey görmedi.

Fakat bir şeye çarpmıştı. Yalnızca çarpma sebebiyle oluşan sesi duymuştu. Hemen aracını durdurdu ve neye çarptığını görmek için araçtan indi. Karşılaştığı manzara karşısında şok şaşırmış ve çok üzülmüş olmalıydı çünkü çarptığı şey, yolda kalmış herhangi bir şey değil bir canlıydı.

kanguruya carpti 2

Avustralyalı genç adam hamile olan bir kanguruya çarpmıştı, zavallı hayvancağız oracıkta hayatını kaybetmişti, yolun kenarında can vermişti fakat kesesinde bulunan yavrusunun kıpırdadığını fark etti. Hemen yetkilileri haberdar etti.

Henüz bir kaç aylık olan kanguru, hemen tedavi altına alındı. Bakımını üstlenen görevli kanguruyu 2 yaşına kadar büyütüp, sonrasında onu ait olduğu yere doğaya bırakacak.

Yolları kısaltan hayatımızı kolaylaştıran araçlarımız ne bizim ne de başka insanların ne de hiç bir canlının felaketi olmasın. Özellikle araç kullanırken alışkanlık haline gelmiş olan telefona bakma huyundan vazgeçelim. Gün içinde sürekli elimizde akıllı telefonlarımız var bir an bile ayrılamıyoruz, bu alışkanlığa çoğu kişi araç kullanırken de devam etmeye çalışıyor fakat bu gerçekten çok ciddi bir tehlike. Araç kullanmak ustalık ve çok iyi dikkat isteyen bir iş

Bir anlık bir dalgınlık bir anne ile yavrusunu ayırabiliyor. Lütfen trafik kurallarına dikkat edelin, araba kullanırken dikkatimizin dağılamaması için azami gayret sarf edelim.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER