Hayret Türkiye

Arabası Olanlar Mutlaka Okusun!

İdari eksikliklerdeki en önemli belgenin ve asla ihmal edilmemesi gereken yasal zorunluluğun Trafik Sigortası olduğunu biliyor muydunuz?

Arabası Olanlar Mutlaka Okusun!
09 Ağustos 2018 - 15:21 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.


ARABASI OLAN MUTLAK OKUSUN; İdari eksikliklerdeki en önemli belgenin ve asla ihmal edilmemesi gereken yasal zorunluluğun Trafik Sigortası olduğunu biliyor muydunuz?

Sigortası olmayan araçla kaza yaparsanız tamamen suçlu duruma düşüyorsunuz. Araç hasarları ve yaralanmalarda bütün masrafları ödemek zorunda kalırsınız.

Sigortasız araç direk olarak trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Ayrıca Trafik kazası geçiren sigortasız yurttaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

Size çarpan araç olay yerinden kaçmış ve çarpan araç belirlenememişse ve de sosyal güvenceniz, sigortanız yok ise, bu sebeple bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz.

Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor. Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s. masrafları).

BU PARA NASIL ALINACAK? Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği’ne iletecek. Bunun için birliğe, 0-212-324-19- 50 0-212-324-19- 50 no’ lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.Türkiye’nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur. Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler: 1. Dilekçe (ekinde banka hesap numarası ve iban no yazılı olmalı) 2. Hastane faturası 3. İkametgâh belgesi (muhtarlık yada nüfus müdürlüğünden)

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi 5. Polis yada Jandarma tarafından doldurulan Trafik kazası tutunağı. 6. Noter tastikli imza örneği

Başvuru akabinde dilekçe ve belgeleri inceleyen Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına masrafları karşılığı beyan edilen fatura miktarı parayı yatırıyor.

LÜTFEN TANIDIĞINIZ YA DA TANIMADIĞINIZ HERKESLE PAYLAŞIN… BELKİ ŞU AN BUNA GEÇEKTEN İHTİYACI OLAN BİRİSİ OLABİLİR.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER